Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Oczami niewidomego: Radość z życia pomimo przeciwności

Życie to bezcenny dar. Powinniśmy codziennie dążyć do Osiągnięcia wewnętrznego spokoju, nauczenia się doskonale odczuwać otaczający nas świat. To od nas zależy jak będziemy korzystali z życia, który toczy się wokół nas. Jeśli tylko chcemy możemy codziennie zakosztować radości i wyrazić ją w konkretnych czynach. Możemy być tak bardzo szczęśliwi jak tylko sobie na to pozwolimy pomimo przeciwności jakie na nas czekają i często są nieuniknione.

Radość jest wszędzie wokół każdego z nas ale musimy ją potrafić dostrzec, troskliwie pielęgnować i cieszyć się nią, kiedy tylko mamy okazje. Zamiast wciąż gonić na oślep i spieszyć się bez ustanku spróbujmy się na chwilę zatrzymać od czasu do czasu i poczujmy radość istnienia. Doceńmy przyrodę, drzewa, ptaki, podmuch wiatru, deszcz, słońce, błękit nieba, biel śniegu i całe to piękno, które jest wokół nas. Starajmy się żyć i działać z pasją, nadając swojemu życiu sens. Zapamiętajmy jak najwięcej chwil zapierających dech w piersiach, korzystajmy w pełni z każdego dnia, bo więcej się może nie powtórzyć, a na pewno nasze życie będzie spokojniejsze i radosne nawet wówczas coś będzie nie po naszej myśli.  Na zakończenie jeszcze cytat Marka Aureliusza: „Budząc się rano, pomyśl, jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować”.

 „Człowieka zawsze coś boli, denerwuje, uwiera i często w tym momencie psychicznym zapomina, że życie jest piękne. człowiek przecież nie składa się z samej rozpaczy.”  - Wisława Szymborska

Andrzej Koenig

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: