Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Obudzili ich policjanci...

Do zdarzenia doszło tuż po szóstej rano wczoraj (12.01), kiedy to podczas patrolu policjanci zauważyli dym i ogień wydobywające się z komina domu jednorodzinnego.

Kłęby dymu oraz ogień wydobywały się z domu jednorodzinnego przy ulicy Cieszyńskiej w Pogwizdowie.

- Mundurowi natychmiast skierowali się na posesję. Przebywał już tam sąsiad poszkodowanych i próbował obudzić domowników. Mężczyzna oraz policjanci próbowali zaalarmować mieszkańców domu o zagrożeniu. Ostatecznie drzwi otworzyła nieświadoma zagrożenia kobieta. Po zaalarmowaniu natychmiast zaczęła wygaszać ogień w piecu. Mundurowi wezwali również straż pożarną, która pojawiła się na miejscu bardzo szybko, neutralizując zagrożenie – informuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Strażacy ustalili że zapaleniu uległa sadza zgromadzona w kominie- jej pożar realnie mógł zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców domu oraz doprowadzić do poważnych strat materialnych. Strażacy wyczyścili komin, wynieśli sadzę i sprawdzili budynek pod kątem obecności tlenku węgla oraz przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej.

Red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-13 13:18:17
perpetua: Już przeszło 20 lat temu po incydencie z zapalonymi sadzami zdecydowaliśmy się na przejść na gaz i od tamtej pory dziękujemy Bogu za ten "pożar"
2021-01-13 14:05:52
politykier: krzy-sio+, To Felicyta, służąca Perpetui, bardziej wpisywałaby się w socjalistyczną narrację.
2021-01-13 19:26:42
ktoś: Nie wiem czy to było mądre, ale kiedyś sam wypalałem sadzę z kafloków. Zamiast ją wybierać, co wiązało się z marasem, wystarczyło otworzyć jedną z zaślepek na kaflach, wsadzić gazetę i podpalić. Huczało aż miło. Zostawało tylko trochę popiołu, no i nie można było mieć prania na polu :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: