Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

To groźne pożary a można im zaradzić

W 2020 roku było doszło do aż 101 pożarów sadzy w przewodach kominowych. Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nikt poważnie nie ucierpiał, jednak strażacy przyznają, że problem jest spory.

 Problem dotyczący pożarów sadzy w kominie polega na tym, że większości z nich można uniknąć  odpowiednio dbając o stan przewodu kominowego. To odkładająca się w nim sadza w końcu się zapala i dochodzi do dosyć niebezpiecznej sytuacji – pożar sadzy w kominie wiąże się z zadymieniem i pojawieniem się czadu. Co więcej, przewód kominowy może ulec uszkodzeniu. Czasem uszkodzenia się widoczne już od początku, czasem jednak dochodzi do mikropęknięć. Te z kolei mogą prowadzić do przedostawania się czadu do budynku i być przyczyną zaczadzenia – wyjaśnia w rozmowie z portalem ox.pl st. kpt. Michał Pokrzywa Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Wszystkich pożarów w 2020 roku było 345, z czego aż 101 to pożary sadzy w przewodzie kominowym. Oznacza to, że niemalże co trzecia interwencja dotycząca pożaru to właśnie pożar sadzy. Jak temu zaradzić? – przede wszystkim dbać o to, aby komin był regularnie czyszczony – wyjaśnia st. kpt. Pokrzywa. Oprócz tego, że pożar sadzy to spore niebezpieczeństwo, to również spore koszty związane ze zniszczeniami samego komina.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: