Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

O Piotrku Żyle co w Wiśle żyje

Dzisiaj ceremonia otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wierzymy, że Polska Reprezentacja nie zawiedzie. Wielu z nas liczy na dobry występ skoczków narciarskich. O jednym z nich, właśnie powstała piosenka.

Wiślański zespół Lazy Leg nagrał piosenkę o Piotrku Żyle. Tekst piosenki powstał w dwa dni, nieco dłużej trwały próby. Efekt? Sami posłuchajcie. 

Z Karolem Madzią wokalistą zespołu Lazy Leg, rozmawia Jan Bacza.

Kilka słów o waszym zespole.


W obecnym składzie i pod nazwą Lazy Leg gramy od półtora roku. Nasza muzyka to rock z mocniejszymi brzmieniami. Zespół tworzy pięć osób, wszyscy pochodzą z Wisły. To dwaj moi bracia - Andrzej i Paweł. Aktualnie mamy dwóch perkusistów, jeden z nich – Robert Augustyn - jest księdzem, przebywa w tej chwili w Mikołajkach. W zespole zastępuje go obecnie Łukasz Sztwiertnia.

Skomponowaliście i nagraliście piosenkę poświęconą Piotrowi Żyle.

To głównie z sentymentu do niego. W zasadzie, nasz utwór traktuje o jego wypowiedziach. Po prostu jest wesołą osobą, która udziela często nietypowych wywiadów. Jego wypowiedzi poskładałem w całość i stworzyłem piosenkę.

Jednym słowem, przeglądałeś Internet w poszukiwaniu śmiesznych wypowiedzi, na podstawie tego napisałeś tekst.


Tych wywiadów, które zapadły w pamięć jest bardzo dużo, materiału starczyłoby na dziesięć piosenek. Ale starałem się wybrać te, które można zebrać w jedną całość. Tekst piosenki powstał bardzo szybko. W sumie w dwa dni już był napisany. Oczywiście była kwestia jak to zaśpiewać, jak ułożyć to wokalnie. Nad tym pracowałem dłużej. Sam utwór powstał jednak też szybko, w przeciągu dwóch prób. Nie chcieliśmy, żeby utwór trwał zbyt długo, tym bardziej, że na jego końcu jest kilka śmiesznych i znanych wypowiedzi Piotrka Żyły. To już są oryginalne jego wypowiedzi.

Pytaliście Piotrka o zgodę?


Tak, ale nawet nie słuchając piosenki, powiedział, że na pewno będzie to dobre, podpisał się pod tym.

Dzisiaj otwarcie Igrzysk Olimpijskich. Ta piosenka akurat na ten dzień?

Chcieliśmy zdążyć już na Puchar Świata w Wiśle, jednak nagrania i obróbka materiału troszkę nam zajęła. Dodatkowo chcieliśmy dokręcić do niego teledysk, stąd też dopiero teraz go promujemy.

‘Adam Małysz jest super sportowiec, Adam, Adam, Adam - jest nasz!’ - tak, na powitanie Adama Małysza w Wiśle, zawsze śpiewał Zespól Śpiewaczy 'Grónie'. Teraz wy będziecie witać swoją piosenką Piotrka Żyłę? Utwór ma go dopingować?

Teledysk ukazuje całą wesołość Piotrka. Jaki jest, na luzie i z dystansem do wszystkiego podchodzi. Taka jest też ta piosenka. Wszystko krąży wokół jego słynnego powiedzonka ‘garbik i fajeczka’. To hasło już pojawia się na banerach podczas zawodów. Wierzymy w dobry występ Piotrka na olimpiadzie, mamy też nadzieję, że nasz utwór wpadnie w ucho. Liczymy, że też się trochę przez to wypromujemy.

Dziękuję za rozmowę.

źródło: OX.pl/
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: