Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nowe oblicze zameczku w Bażanowicach

Cieszyńskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, które od kilku lat remontuje bażanowicki zameczek, pochwaliło się zdjęciami ośrodka po zakończeniu pierwszego etapu modernizacji. Oficjalne otwarcie już niedługo.

Przypomnijmy - w maju 2018 roku, decyzją zarządu oraz Sejmiku Województwa Śląskiego stowarzyszenie otrzymało ponad 2 mln zł na budowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Ma się on mieścić właśnie w budynkach zameczku w Bażanowicach. - Bardzo się cieszę, że problemy osób niepełnosprawnych na terenie powiatu cieszyńskiego zostały dostrzeżone. Dziękuję Marszałkowi Województwa Śląskiego za wsparcie dla osób, które na co dzień zmagają się z trudem niepełnosprawności. Cieszę się, że dofinansowanie zostało przyznane właśnie na budowę tego ośrodka, dziękuję wszystkim radnym za każdy popierający głos w tej sprawie - mówiła wtedy Sylwia Cieślar, która pełniła funkcję Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Śląskiego. Więcej pisaliśmy na ten temat tutaj: OREW z mocnym wsparciem

Po blisko dwóch latach zakończył się pierwszy etap prac modernizacyjnych ośrodka, który prezentuje się następująco:

 - Za nami pierwszy etap budowy. Budynek "B" będziemy chcieli z pewnością odnowić, jednak nie dysponujemy obecnie odpowiednim wsparciem finansowym - mówi nam Michał Księżak z cieszyńskiego koła PSONI.

Warto wspomnieć, że stowarzyszenie organizuje w naszym regionie wiele akcji charytatywnych, jak na przykład "My som stela, ziemnioków momy wiela", w których udział biorą osoby dotknięte niepełnosprawnością intelektualną. - Naszym głównym celem jest pokazanie, że nasi podopieczni potrafią normalnie funkcjonować i aktywnie działać - dodaje.

Przypomnijmy, że Michał Księżak był naszym Gościem:

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-01-17 14:31:04
krzysztofmn: jest jeszcze druga, znacznie ciekawsza historia tej inwestycji - ale w ox dziennikarstwo śledcze kończy widać się na śledziu marynowanym pod pięćdziesiątkę czystej ㋡
2020-01-17 22:38:57
daniel3ttt: I bardzo dobrze że coś takiego powstaje. Miejsce wykorzystane w zaszczytnym celu i dodatkowo zabytek uratowany.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: