Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nieuczciwe znaleźne

Zabrał przedmioty a później chciał wysokiego znaleźnego za ich oddanie. Policjanci z Wisły ujęli mieszkańca Gliwic, który chciał wyłudzić 1000 zł od poszkodowanego mężczyzny.
W sobotę późnym wieczorem mieszkaniec Warszawy zapomniał torby na terenie amfiteatru w Wiśle. Kiedy powrócił na miejsce, torby z aparatem fotograficznym, dokumentami i kurtki już nie było. Sprawę zgłosił w wiślańskim komisariacie. Straty oszacowano na około 2.000 zł. Jednak tej samej nocy nieznana osoba w jednym z pensjonatów w Wiśle próbowała telefonicznie skontaktować się z pokrzywdzonym w sprawie zagubionych rzeczy. Mężczyzna, będący w posiadaniu zguby znalazł w torbie wizytówkę tego pensjonatu. W niedzielę nad ranem "znalazcy" udało się skontaktować z pokrzywdzonym. Jednak, w zamian za oddanie przedmiotów, mężczyzna zażądał tysiąc złotych . Poszkodowany zanim jednak poszedł odebrać swoje przedmioty, poinformował o sytuacji wiślańskich stróżów prawa.
 
Do wymiany miało dojść o godzinie 11, nim jednak znalazca podszedł do pokrzywdzonego, został zatrzymany przez policjantów. - relacjonuje aspirant Rafał Domagała rzecznik cieszyńskiej policji .
 
 
 
Zatrzymania dokonał dowodzący działaniami Zastępca Komendanta wiślańskiego komisariatu podkom. Jerzy Bujok oraz dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Michalski. "Znalazca" miał przy sobie wszystkie rzeczy należące do poszkodowanego mieszkańca Warszawy. Odzyskane mienie mundurowi zwrócili właścicielowi. Zatrzymanym okazał się 31-letni mieszkaniec Gliwic, który miał już na swoim koncie podobne przestępstwa. Teraz odpowie przed sądem za kradzież i przywłaszczenie w warunkach recydywy.
 
Do podobnego przypadku wymuszenia pieniędzy za zwrot przedmiotów, doszło w Skoczowie. Policjanci z tutejszego komisariatu zatrzymali sprawców, którzy przywłaszczyli sobie torebkę pozostawioną w jednej z restauracji w Skoczowie. Dwaj mieszkańcy miasta postanowili oddać właścicielce dokumenty, a resztę zawartości sobie zostawić, twierdząc "...że takie jest życie".
Więcej informacji w materiale: Prawie uczciwi znalazcy.
 
JB
źródło: OX.pl/KPP Cieszyn
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: