Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Módlmy się o pokój w Syrii

Papież Franciszek zachęca do modlitw o pokój w Syrii. Na to wołanie odpowiadają parafie w naszym regionie również ewangelickie.

W wielu parafiach organizowane są w ten weekend czuwania i modlitwy o pokój w Syrii na Bliskim Wchodzie. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który poleca modlitwę o pokój w Syrii i na Bliskim Wchodzie.

W Skoczowie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie odbędzie się w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w sobotę 7.09. w godzinach 19.00-24.00.

Ewangelicy z parafii w Szczyrku Salmopolu włączą się 8 września do światowej modlitwy o pokój dla Syrii. Odpowiedzą w ten sposób na apel papieża Franciszka, który zachęcił, by w najbliższą sobotę 7 września zorganizować w kościołach katolickich czuwania modlitewne w intencji pokoju. – W Szczyrku parafianie chcą włączyć się do modlitwy o pokój dla Syrii podczas niedzielnych uroczystości związanych z 18. rocznicą poświęcenia nowego kościoła w Szczyrku i 119. rocznicą poświęcenia starej kaplicy. Mamy duże uroczystości. Tego dnia zachęcimy wszystkich do wspólnej codziennej modlitwy ekumenicznej o pokój w Syrii – zapowiada ks. Jan Byrt, proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu.

7 września w godzinach 19.00-24.00 cały Kościół katolicki w Polsce włączy się w czuwanie modlitewne w intencji pokoju. Papież będzie w tym czasie przewodniczył modlitwie na placu św. Piotra. O modlitwę w intencji pokoju poprosił wiernych, podczas ostatniej modlitwy Anioł Pański. Papież wezwał też wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju i pomocy humanitarnej dla Syrii, również dla uchodźców przebywających w sąsiednich krajach.


DK
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: