Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nielegalnie przyjechali do Polski

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy przyjechali do Polski ukryci w naczepie samochodu ciężarowego.

Do zatrzymania cudzoziemców doszło 8 kwietnia w Cieszynie. - Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na macedońskich numerach rejestracyjnych. Następnie wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej, po zdjęciu zabezpieczeń celnych, otwarto naczepę samochodu. W jej wnętrzu pomiędzy przewożonym towarem ukrywało się trzech młodych mężczyzn. Ujawnieni cudzoziemcy nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów i deklarowali, że pochodzą z Afganistanu. Kierowcą ciężarówki był obywatel Macedonii. Przewoził on rudę cynku z Serbii do jednej z firm na terenie Polski i nie miał pojęcia, że podróżują z nim nielegalni migranci – poinformowała mjr SG Katarzyna Walczak, rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej

W trakcie czynności wyjaśniających udało się ustalić obywatelstwo i dane osobowe zatrzymanych mężczyzn, którzy oświadczyli także, że do naczepy dostali się w Serbii przy pomocy przemytnika i zamierzali dotrzeć do Francji.

Wszczęte zostały postępowania administracyjne zmierzające do wydania decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Afgańczycy zostali umieszczeni w ośrodkach strzeżonych dla cudzoziemców. Będą tam przebywać do czasu zakończenia postępowania.

(red/ mat.pras.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-04-11 17:58:42
bronek91: "obywatel Macedonii." - raczej Macedonii Północnej, ponoć dzięki udziałowi EUROposła Olbrychta.
2019-04-11 18:01:59
bronek91: Gratulacje dla Funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Bielsku - Białej. Życzymy większej ilości tego rodzaju sukcesów. STOP dla nielegalnej migracji.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: