Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

"Babskie wieczory" i palmy wielkanocne

We wtorek (09.04.2019) w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zamarskach (filia GOK Hażlach) odbyły się kolejne warsztaty z cyklu „babskie wieczory”. Tym razem, ze względu na zbliżające się Święta Wielkanocne i poprzedzające je Niedzielę Palmową, uczestniczki zajęć wykonały własne, tradycyjne palmy.

Warsztaty standardowo poprowadziła Inga Gańcza. Tym razem uczestniczkom zajęć przydały się umiejętności i wiedza z poprzednich zajęć, gdyż tradycyjne palmy zostały ozdobione nieco mniej tradycyjnymi, ale zdecydowanie dodającymi uroku i ożywiającymi kompozycję krokusami z krepiny (o tym, jak je przygotować można przeczytać tutaj).

- Przygotowujemy palmy z wykorzystaniem bazy ozdobionej baziami i bukszpanem. Dodatkowo można dołączyć kolorowe krokusy wykonane z krepiny. Moim zdaniem kwintesencją palm wielkanocnych są właśnie bazie i bukszpan. Zgodnie z tradycją palma powinna znajdować się blisko wejścia do domu, aby odpędzały zło, chociaż są również inne tradycje z tym związane – można było usłyszeć w czasie dyskusji, towarzyszącej tworzeniu palm.

Palmy wykonane przez uczestniczki zajęć są wykonane z żywych, zielonych roślin (z wyjątkiem krokusów), jednak spokojnie wytrzymają nawet kilka tygodni. Z czasem zaczną zmieniać kolor, jednak odpowiednio zasuszone są doskonałą ozdobą. Do ich wykonania wystarczą wspomniane wcześniej elementy, drucik florystyczny i odrobina inwencji twórczej.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: