Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie Kret, a Czubaszek

- Trochę nam smutno, wiemy że wiele osób szykowało się na to spotkanie, jednak rozumiemy, że sprawy zawodowe nie pozwoliły Jarosławowi Kretowi, znanemu prezenterowi pogodowemu i podróżnikowi przybyć do Zebrzydowic - mówi Teresa Sojka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Zebrzydowicach.

Spotkanie z Kretem miało być ostatnim z cyklu Podróże Literackie, na których gościli m.in.: pisarka Marta Fox, muzyk Henryk Czich czy podróżnik Leszek Szczasny. - Wczoraj (03.04.2012) późnym popołudniem zadzwonił pan Jarosław z decyzja o odwołaniu wszystkich spotkań w tej połowie roku. Robi to z bólem - bo bardzo lubi spotkania z czytelnikami. Te Biblioteki, które wcześniej odwiedził, zaświadczają, że nie liczy czasu, spędza z czytelnikami po 3-4 godziny, opowiadając i przebierając się w szaty, a później cierpliwie podpisuje do ostatniej książki. Podpisane umowy, terminy i nowi właściciele wydawnictw, którzy nie tolerują nawet dnia spóźnienia, mają wpływ na to, że Jarosław Kret musi odwołać spotkanie – informuje Gabriela Niedzielska, agentka prezentera.

Czasu mało, więc gorączkowo trwały poszukiwania gościa, który wystąpi niejako w zastępstwie Jaroslawa Kreta – padło na Marię Czubaszek, pisarkę, felietonistkę, dziennikarkę i satyryka. - Póki co, z dziennikarskiego poczucia obowiązku, powiem tylko, że „Super Express” nie radzi, by dla skrócenia wieku emerytalnego, Polacy zaczęli masowo zmieniać płeć. Bo w Polsce kosztuje to około 35 tys. złotych, wychodzi więc na to, że można na tym zarobić na czysto tylko 116 tysięcy. Dla jednych tylko, dla innych aż. Dlatego mam uczucia mieszane. Może to i lepiej, że nie urodziłam się chłopcem? Mimo wszystko, bez zmiany płci, jestem do przodu. Choć premier Tusk, 8 marca, dopiero zapowiadał, że kobietom powinno być lepiej…- tak brzmi ostatni wpis na blogu Czubaszek (w chwili pisania artykułu), jedno więc jest pewne  – będzie niezwykle ciekawie…

Spotkanie odbędzie się w środę 25. 04 o godz. 17:00 w Sali Zebrań w Zamku w Zebrzydowicach (ul. Ks. A Janusza 21). Zapraszamy!

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: