Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie daj szansy włamywaczom!

Włamania do domów są bardzo częstym zjawiskiem występującym podczas wakacji. Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) wraz z krajami UE rozpoczyna kampanię „Stop włamaniom do domów”, której celem jest przypomnienie zasad bezpieczeństwa i zachęcenie do właściwego zabezpieczenia dobytku przed wyjazdem.

Podczas przygotowań przed wyjazdem, któremu często towarzyszy podekscytowanie przed podróżą i myśl, aby czegoś nie zapomnieć spakować do walizki, często zapominamy o właściwy zabezpieczeniu  domu/mieszkania podczas naszej nieobecności.

Każdy dłuższy wyjazd to doskonała okazja dla złodzieja na wzbogacenie się o nasz majątek. Nie każdy w swoim domu/ mieszkaniu posiada rolety antywłamaniowe, monitoring czy też alarm, które mogą skutecznie zniechęcić złodzieja do wytypowania domu z takimi zabezpieczeniami do włamania. - Pamiętajmy, złodziej typując dom do włamania wybierze ten z zabezpieczeniami łatwiejszymi do pokonania! – informują mundurowi.

Przed wyjazdem pamiętajmy, aby zamknąć wszystkie okna i drzwi oraz włączyć alarm, jeśli posiadamy. Warto także poprosić zaufanego sąsiada, aby podczas naszej nieobecności „miał oko” na nasz dobytek. Zabezpieczmy również wszystkie kosztowności, które posiadamy w domu - Planując urlop rozważmy zdeponowanie w banku posiadanej gotówki, kosztowności i innych przedmiotów wartościowych. Tam bezpieczne będą czekały na nasz powrót. – zachęcają mundurowi. Bądźmy świadomi, że lubiane przez nas media społecznościowe, na których zamieszczamy zdjęcia z wakacyjnych wojaży mogą być doskonałym źródłem informacji dla złodzieja.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: