Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: dofinansowanie do sterylizacji, kastracji i znakowania zwierząt

Cieszyński magistrat poinformował o możliwości uzyskania dofinansowania do zabiegu elektronicznego znakowania, sterylizacji lub kastracji zwierząt domowych. Miasto udziela wsparcia w wysokości 50% kosztów zabiegi, dotację będą przyznawane do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ten cel.

Dofinansowania są przyznawane w ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi i zapobiegania bezdomności. Wnioski można składać od 20 lipca do wyczerpania kwoty przeznaczonej na realizację w zadania. W celu zapobiegania bezdomności zwierząt miasto przygotowało dopłaty do zabiegów weterynaryjnych w wysokości 50%. W budżecie przewidziano na ten cel 20 tysięcy złotych.

Na dotację mogą liczyć właściciele zwierząt domowych, zamieszkali na terenie Cieszyna (podstawą jest zameldowanie stałe lub tymczasowe) - Znakowanie psów i kotów za pomocą elektronicznego mikroprocesora oraz ich rejestracja w bazie danych zwierząt oznakowanych elektronicznie, a także zabiegi sterylizacji i kastracji psów i kotów są realizowane z 50% udziałem finansowym Gminy Cieszyn. Zabiegi mogą być zrealizowane po przedłożeniu przez posiadacza zwierzęcia zlecenia, wydanego na jego wniosek przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie – informuje Urząd Miejski w Cieszynie. W przypadku sterylizacji i kastracji zwierzę musi być już oznakowane elektronicznie i zarejestrowane w bazie dawnych zwierząt oznakowanych elektronicznie.

Zalecenia na zabiegi realizowane w ramach programu można zgłaszać się do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Cieszynie od 20 lipca, aż do momentu, kiedy pula przeznaczona na ten cel zostanie wykorzystana.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Cieszynie, w hallu Urzędu Miejskiego w Cieszynie, (Ratusz, Rynek 1) lub w gabinetach weterynaryjnych, które podpisały z Gminą Cieszyn umowę na wykonywanie dofinansowywanych zabiegów

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-07-18 20:15:08
utopiec: Może by tak hycla wykastrować? 50% pokryję.
2020-07-19 17:14:56
megan: Brawo UM Cieszyn. Do osób wahających się. Zwierzęta po sterylizacji żyją statystycznie dłużej. W czerwcu pożegnaliśmy naszą kocicę, którą mieliśmy 15 lat. Przyszła do nas dorosła, więc nie wiadomo ile faktycznie miała. Była pomimo sterylizacji radosna, energiczna i pełna życia.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: