Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nie daj się złamać

Już 14 lutego odbędzie się kolejny bezpłatny wykład o zdrowiu z cyklu Pro Salute. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie profilaktyka osteoporozy.

Każda chętna osoba może poszerzyć swoją wiedzę na temat tej podstępnej, rozwijającej się wiele lat często bezobjawowo choroby, a także przyczyn jej powstawania oraz profilaktyki. Z pewnością warto.

Osteoporoza może się pojawić w różnym wieku, najczęściej jednak dotyczy osób starszych. Nazywana jest „złodziejem” kości. Choroba powoduje demineralizację i osłabianie kości. Często jest przyczyną cierpień i inwalidztwa wielu osób, zwłaszcza kobiet i mężczyzn po 65 roku życia. Jej pierwszym objawem, świadczącym jednocześnie o zaawansowaniu choroby, bywa złamanie. Najbardziej korzystne z punktu widzenia kosztów i jakości życia jest postępowanie profilaktyczne czyli zapobieganie wystąpieniu choroby.

Osteoporoza. Co zrobić, by jej uniknąć? 

Na to pytanie odpowie 14 lutego o godzinie 14.00 mgr Karolina Piórkowska zapoznając uczestników spotkania z „Rolą mleka i przetworów mlecznych w żywieniu człowieka”. Następnie o godz. 15.00 – lek. med. Jacek Ochałek przybliży profilaktykę osteoporozy.

Przypomnijmy - Szpital Śląski w Cieszynie jest organizatorem cyklu wykładów Pro Salutis poświęconych tematyce zdrowotnej. Wykłady skierowane są przede wszystkim do pacjentów szpitala, ich rodzin, oraz do innych, zainteresowanych tą tematyką. Wstęp na wykłady jest bezpłatny. Spotkania odbywają się w nowej sali konferencyjnej mieszczącej się przy głównym wejściu do Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego w Cieszynie (wejście od ul. Chrobrego).

 

bsk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: