Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nie będzie zmian na Kotarzu i Hali Jaworowej

Wczoraj (16.05) wieczorem odbyła się nadzwyczajna, XXXIX sesja Rady Gminy Brenna. Na obrady przyszło wiele osób, gdyż ważyły się losy miejscowego planu zagospodarowania Kotarza i Hali Jaworowej.

Wzbudzający wiele emocji plan zagospodarowania Góry Kotarz i Hali Jaworowy oraz planów inwestycyjnych na tych terenach (Czytaj: Brenna: ważą się losy Kotarza i Hali Jaworowej) przyczynił się do zwołania Sesji na wniosek ośmiorga radnych: Józefa Ferfeckiego, Małgorzaty Greń, Elżbiety Hubczyk, Artura Kłósko, Łucji Majewskiej, Magdaleny Myśliwiec, Jana Staś, Krystiana Żyłka.

Z porządku obrad na wstępie wykreślono punkt 5. tj. projektu uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie odstąpienia od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie góry Kotarz w Brennej.

Głosowanie nad punktem 3, tj. uchyleniem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brenna dla terenu Hali Jaworowej i zbocza góry Kotarz zakończyło się przyjęciem tej uchwały. Za było 8 radnych: Józef Ferfecki, Małgorzata Greń, Elżbieta Hubczyk, Artur Kłósko, Łucja Majewska, Magdalena Myśliwiec, Jan Staś, Krystian Żyłka. Przeciwni byli: Dawid Brachaczek, Ryszard Główczak, Krzysztof Staś. Od głosu wstrzymali się Dominik Greń i Seweryn Greń. Nieobecna była Gabriela Gańczarczyk-Dec.

Tak samo zagłosowali radni przy punkcie 4, tj. uchyleniem uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Hali Jaworowej i zbocza góry Kotarz.

 Zapis Sesji Rady Gminy Brenna można zobaczyć TUTAJ.

Do tematu i komentarzy w sprawie wkrótce powrócimy.

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

20
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-17 09:57:44
Gigi13: Jexxne Kononowicze... Niech nie będzie niczego hehe
2022-05-17 10:00:28
krzysztof  mm: strzelanie sobie w stopę zaczyna być polską specjalnością
2022-05-17 10:25:40
Bugs: Pomijając samą inwestycję to gdzie w sezonie kończyłby się korek do Brennej, w Górkach czy na zjeździe z S52?
2022-05-17 10:32:17
GusGus: Przecież inwestor kupując ten teren wiedział jaki tam obowiązuje Plan Zagospodarowania Przestrzennego. Został poinformowany przy zakupie przez notariusza, że ma go użytkować zgodnie z jego przeznaczeniem. Więc niech to robi. Do nikogo raczej nie może mieć pretensji. A Pan Wójt siedzący na sesji razem z inwestorem, w opozycji do radnych, to bardzo słaby pomysł.
2022-05-17 10:35:41
Bugs: Jako kandydat na kandydata na przyszłego kierownika budowy musi być blisko inwestora.
2022-05-17 11:45:06
xfactor: No i super wiadomość. A wójt wychodzi na zwykłego kłamcę i kombinatora. Potajemne rozmówki z inwestorem za plecami radnych. Wstyd! Oj,szukaj sobie pracy Juruś,bo jak ci się skończy kadencja to będziesz jej potrzebował. A dla tych kilku radnych WIELKIE BRAWA, za to że nie daliście się zastraszyć. Tacy właśnie muszą być radni. A nie milczące i posłuszne wójtowi kozie bobki . A inwestor niech spieprza do swojej Warszawki. Nie będziemy tęsknić.
2022-05-17 12:03:02
RysiekK22: Kompleksowe rozwiązanie takich problemów ( dewastatorów przestrzeni publicznej ) jest proste : ustawowy zapis o obowiązku zatwierdzania wszelkich planów ( ogólnych zagospodarowania ale też i architektonicznych ) w publicznym głosowaniu . Póki nie ma takiego przepisu ogólnokrajowego władze mast / powiatów/ województw powinny oddolnie politycznie podejmować takie zobowiązania że tak czynić bedą a partyje i organizacje powinny naciskać na to-------------wracając do przypadku Brennej : gdyby jednak chciwym byznesmenikom udało sie tajnymi knowaniami dopiąć swego to zawsze jest opcja by organizacją ruchu utrudnić im i ich klientom dojazd i tym sposobem wy..kurzyć ( dotyczy również przybytków w Wiśle na Bukowej i tym podobnych szkodników )
2022-05-17 12:35:48
mvn: Wczorajsze posiedzenie komisji oraz sesja rady pokazała kilka kwestii. Wójt twierdzi że nie zna projektu, nie wie nawet jakiej wielkości ma być planowana inwestycja. Wizualizacje przedstawioną przez inwestora w mediach nazywa fałszywą…Mówi o pieniądzach, jednocześnie wczoraj pokazano jakie straty poniosła gmina przez jego umowy o parking. Inwestorzy oskarżają mieszkańców o kłamstwa, a jednak odnoszę wrażenie, że sami za każdym razem przedstawiają zupełnie inne koncepcje, które są sprzeczne. Bardzo uderzyła mnie również postawa rzecznika Inwestycji, który od samego początku był obecny, słuchał pytań mieszkańców o konkretne dane kierowane do wójta i zupełnie się nie odzywał. Dopiero podczas sesji podał znowu jakieś bardzo ogólne idee, którym na dzień dzisiejszy bliżej do bajek. I on mówi o dialogu?
2022-05-17 13:53:19
oxportal: Wójt i rada to jedno, większości wszyscy razem zasiadają od ok 8 lat i razem są winni dlugu i sytuacji braku rozwoju w Brennej. Radni od roku również tak się dogadywali z inwestorem, że nie ustalili żadnych konkretów. Gdyby nie ludzie to dalej by sami nic nie zrobili, a sytuacja ich do tego zmusiła, bojąc sie o swoje stołki
2022-05-17 13:56:12
oxportal: Radni mimo, że razem z wojtem wszystko dotychczas ustalali, dawali absolutorium i za rece się wszyscy trzymali. Teraz wystraszeni opini publicznej do czego sami nic nierobieniem doprowadzili... Tylko tam siedzą i trwonią budżet. Stanowcze NIE dla wójt, NIE dla rady!
2022-05-17 14:00:09
oxportal: Radni powiedzieli do czego ich publika zmusiła, swiadczy o tym fakt, że wcześniej sami zaglosowali za poparciem nowego inwestora, a teraz tylko odwołali swoje decyzje. Zadnen z radnych nie zasluguje na zaufanie, a pozostali ktorzy nie głosują to nie głosują w zadnym kierunku gdzie jest rozwój. Boją się okolica będzie mądrzejsza i ich nie wybierze w przyszłości, dlatego trzymają swój niezmienny poziom nic nierobienia i zerowego działania! Przykładem są procedury jakich nawet nie rozumieją, co musi im tłumaczyć przewodniczący rady...
2022-05-17 17:17:45
iga: Podoba mi się Wieś Brenna Bukowa Proponuje postawić zakaz wjazdu dla aut bo jak ekologia to na całego i owieczki na hale hej.
2022-05-17 19:19:37
Dick: Przewodniczący Rady wstrzymał się od głosu !!! Nie potrafi/ nie chce zająć konkretnego stanowiska w tak istotnej sprawie dla przyszłości Gminy. Poza tym rola przewodniczącego Rady chyba go przerosła.
2022-05-17 20:12:15
iga: W Wiśle wybudowali taki moloch na Bukowej a Brenna nie chce się rozwijać A może gdyby dać w łape to by szło. putin dawał w łape ekologom aby blokowali gaz łupkowy w Europie no i zablokowali nawet w Anglii Kasa to ma siłe
2022-05-18 00:06:17
politykier: Mieszkańcy są u siebie. To oni ustalają porządek na terenie własnej gminy. Inni zmuszeni są z tym pogodzić, nawet jeżeli siedziby ich firm znajdują się w większych metropoliach. Powoływanie się na rzekomy rozwój lub jego brak nie jest na miejscu — to raczej tania zagrywka...
2022-05-18 12:31:06
koszor: Tak, niech zdecydują mieszkańcy. Skoro zadłużyli gminę do granic absurdu, to jak mogą podejmować rozsądne decyzje? Może referendum rozwiąże sytuację.
2022-05-18 23:01:26
Iwan: Koszor aleś ty głupi od kiedy to mieszkańcy siedzą na urzędzie i zadłużają gminę, czy to mieszkańcy brali kredyt dla gminy w parabanku czy wójt gminy. Myślenie to ty masz słabe. Gmina jest już zadłużona za wójt Szarek i dalej zadłużenie się powiększa. Brakuje dobrego gospodarza to nie mieszkańcy decydują o budżecie tylko wójt i rada.
2022-05-18 23:04:49
Iwan: Inwestor chce budować obiekt hotelarsko apartamentowiec na Hali Jaworowej a nie ma do hali dojazdu ponieważ droga do hali od strony Brennej jest prywatna a właściciele drogi na pewno się nie zgodzą na jej użytkowanie.
2022-05-19 08:00:53
Donek: No cóż od kiedy to na radzie w Brennej uczestniczy starosta cieszyński Szczurek czyżby firma Green Mountain Resort, która ma powiązania z starostwem inaczej z przejściem na granicy i Wydziałem Komunikacji teraz ma budować inwestycję na Hali Jaworowej Kotarz. Bardzo mi się to nie podoba ten starosta to bardzo chytry lis.
2022-05-19 15:57:18
Krzyś Kowalski: Donek - pomożesz? Na której to sesji w Brennej był Starosta Szczurek, bo ja nie umiem jej odnaleźć. Tę obejrzałem całą i go tam nie było.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: