Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na pamiątkę wizyty papieskiej – rusza Musica Sacra

W Skoczowie nadchodzi szczególny czas upamiętnienia wizyty papieskiej z 1995 roku. Tradycyjnie już po raz XXIV odbędzie się Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”.

Każdy mieszkaniec Skoczowa, wie co wydarzyło się tu 22 maja 1995roku. Wizyta Jana Pawła II w Skoczowie, na zawsze zmieniła bieg historii miasteczka nad Wisłą u podnóża gór. To tu papież Polak wypowiedział pamiętne słowa o sumieniu, tu spotkał się z braćmi wyznania Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Co roku w Skoczowie organizowana jest Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”, która upamiętnia kolejną rocznicę tych wydarzeń. Tym razem odbędzie się ona już 24 raz.

- Już za parę dni, spotkamy się w skoczowskich świątyniach katolickich i ewangelickich, a także w Pogórzu, by poprzez muzykę, śpiew, malarstwo, film - razem i każdy z osobna powspominać tamto absolutnie najbardziej niezwykłe wydarzenie, zarówno w historii Skoczowa, jak i w życiu bardzo wielu mieszkańców naszej pięknej gminy. Najmilej zapraszamy na festiwal Musica Sacra – zaprasza  Anna Stefaniak- Bacza, ze Stowarzyszenia Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra”.


Bogaty program festiwalu zachęca do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wszystko rozpocznie się 19 maja o godz. 17.00 w Muzeum Sarkandrowskim w Skoczowie, otwarciem wystawy „W Przestrzeniach Twórczości Grzegorza Dostatniego”. 20 maja o godz. 19.00 w Kościele NMP Królowej Polski w Pogórzu odbędzie się koncert inauguracyjny festiwal pt. „Perła Miłości”. 21 maja festiwal zagości w Kościele pw. Świętej Trójcy w Skoczowie. Ewangelicka świątynia, gościć będzie przyjaciół z Ukrainy. Koncert „Wiara, Nadzieja, Miłość” rozpocznie się o godz. 19.00.

22 maja o godz. 10.00 w kolejną rocznicę odwiedzin św. Jana Pawła II w Skoczowie tradycyjnie ze Wzgórza Kaplicówka popłynie pieśń : „Barka” w wykonaniu Czesława i Tomasza Greniów.  W tym samym dniu i godz. 19.00 w Kościele pw. śś. Ap. Piotra i Pawła w Skoczowie odbędzie się koncert Orkiestry Camerata Impuls - „W muzycznym ogrodzie”.

Musica Sacra zagości także w skoczowskim kinie. Przygotowano dwie projekcje w Teatrze Elektrycznym - „Z miłości do Joey” 21.05.2022r. o godz. 14:30 i „ Nędzarz i Madame”22.05.2022r o godz. 14:30.

Portal OX.PL objął wydarzenie patronatem prasowym.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-05-18 19:24:37
Ruben: Proszę poprawić przecinek w pierwszym zdaniu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: