Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Nasz sondaż: Komorowski i Korwin-Mikke

Kampania wyborcza wchodzi w ostatnią prostą. Jeśli prezydenta wybieraliby czytelnicy OX.pl, w drugiej turze spotkałby się Bronisław Komorowski z Januszem Korwinem Mikke, który o głos pokonał Jarosława Kaczyńskiego.

W drugiej turze Janusz Korwin-Mikke

Od tygodnia trwa nasza wyborcza zabawa. Czytelnicy wybierają swojego prezydenta. Do wtorku (godzina 12:00) w naszej sondzie wzięło udział 1136 osób. Największym poparciem czytelników OX.pl cieszy się Bronisław Komorowski (41 procent poparcia). Drugie miejsce zajmują Jarosława Kaczyński (18 procent) oraz Janusz Korwin- Mikke (18 procent), przy czym popularny brydżysta wyprzedza prezesa PiS o jeden głos. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Napieralski, który cieszy się poparcie 12 procent osób, które wzięły udział w naszej sondzie. Na Marka Jurka, Andrzeja Leppera, Andrzeja Olechowskiego i Waldemara Pawlaka chce głosować po 2 procent naszych czytelników, a na Bogusława Ziętka, co setny uczestnik naszej sondy. Poparcie, w naszej zabawie, dla Kornela Morawieckiego jest bliskie 0.

Jak nasze głosowanie odbiega od oficjalnych sondaży?

Poparcie czytelników OX.pl dla Komorowskiego nie odbiega od tego, jakim kandydat PO cieszy się w skali kraju. Według najnowszego sondażu Millward Brown SMG/KRC dla TVN24 Komorowski cieszy się poparciem 41 procent wyborców, według GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej” – 42 procent Polaków. W obu cytowanych sondażach drugie miejsce zajmuje Jarosław Kaczyński - 32 procent (Millward Brown SMG/KRC), 29 procent (GfK Polonia). Grzegorz Napieralski jest trzeci – 9 procent (Millward Brown SMG/KRC), 11 procent (GfK Polonia). Janusz Korwin Mikke w obu sondażach zajmuje odległą pozycję z poparciem 3 procent w sondażu TVN24 i 2 procent w badaniach dla „Rzeczpospolitej”.

Internauci głosują na Janusza Korwina-Mikke

Wysokie poparcie w naszym internetowym sondażu dla Janusza Korwina-Mikke nie jest zaskoczeniem. Ten kandydat cieszy się o wiele większym poparciem wśród internautów, niż wśród zwykłych wyborców, co pokazały wcześniejsze sondaże m. in. Onetu i Interii.

W naszej sondzie możecie jeszcze głosować do piątku. Zapraszamy.

Łukasz Grzesiczak

Weź udział w sondzie

 

Czytaj także:

- Maraton wyborczy 2010/2011

- Zagłosuję 20 czerwca?

- Obwodowe komisje wyborcze w powiecie cieszyńskim

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: