Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Anoreksja. Historia prawdziwa

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Cieszynie przygotowali spektakl oparty na autentycznych przeżyciach młodej dziewczyny - Karoliny Otwinowskiej, która swoją walkę z chorobą opisała w książce „Dieta (nie) życia“.

„Dieta (nie)życia, czyli śmierć na raty“ to tytul spektaklu skierowanego do młodzieży szkolnej, który 14 czerwca w Cieszyńskim Ośrodku Kultury Domu Narodowym zaprezentował Teatr „Zdrufko“ z Gimnazjum nr 1 pod opieką Beaty Kalińskiej.

- Jest to wstrząsająca, autentyczna historia dziewczyny, która od dziesięciu lat walczy z anoreksją. Jako dwudziestolatka po sześciu hospitalizacjach i kilku próbach samobójczych postanowiła opowiedzieć o koszmarze choroby. Punktem zwrotnym okazała się śmierć bliskiej jej osoby, także cierpiącej na zaburzenia jedzenia. Po to, by ostrzec innych, Karolina Otwinowska wyciągnęła na światło dzienne najintymniejsze szczegóły swojego życia i opisała z okrutną dokładnością kodeks wyniszczający ciało i duszę anoreksji. Wszystkie sytuacje, które pokazujemy w naszym spektaklu zdarzyły się naprawdę – podkreślają autorzy przedstawienia.

Teatr Profilaktyki „Zdrufko“ tworzą uczniowie: Julia Matuszek, Emilia Łopatka, Dagmara Milewska, Filip Fluder, Joanna Świba, Jakub Chmiel, Beata Pawelska, Justyna Siąkała, Dorota Świerczek, Ada Kochan, Olga Karwowska.

- Nasz Teatr istnieje już od kliku lat, wystawiamy przede wszystkim spektakle profilaktyczne. Podejmowaliśmy już  temat narkomanii, alkoholizmu i wiele, wiele innych. Za każdym razem tworzymy coś innego. Ponieważ jakiś czas temu wpadła mi w ręce książka pod tytułem „Dieta (nie) życia“ Karoliny Otwinowskiej i Agnieszki Mazur, scenariusz do przedstawienia napisałam właśnie na jej podstawie – wyjaśnia Beata Kalińska nauczyciel biologi w Gimnazjum nr 1.

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: