Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wygraj książki

Mamy dla Was 10 egzemplarzy książek. Wystarczy, że weźmiecie udział w naszym konkursie.

Oleg Zakirov „Obcy element(3 egzemplarze)

Były agent KGB, jeszcze w latach 80., prowadzi prywatne śledztwo w sprawie zbrodni katyńskiej. Wyjawiona przez niego prawda jest szokiem dla radzieckiego, a potem rosyjskiego, establishmentu. Pasjonująca książka historyczna, która trzyma w napięciu od pierwszego do ostatniego zdania.

James Palmer „Krwawy Biały Baron” (3 egzemplarze) 

Niecodzienna biografia niecodziennego barona – Ungerna-Sternberga, krwawego i sadystycznego satrapy, który podbił Mongolię. Krwawy Biały Baron był postacią nie z tego świata, straszną i fascynującą. Potomek inflanckich piratów, szaleńczo odważny kawalerzysta, mistyk, krwawy bicz na czerwonych i tych, których za czerwonych uznał, stał się niemal ucieleśnieniem Czyngis-chana.

 

„Nowe legendy miejskie. Śląsk” (2 egzemplarze) oraz „Nowe legendy miejskie. Warszawa Praga, Kraków Nowa Huta” (2 egzemplarze)

Pomysł na powstanie tych książek jest genialny, także w swojej prostocie. Otóż ich autorami są uczniowie klas trzecich szkół podstawowych z Katowic, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Krakowa i Warszawy. Poproszono ich o wymyślenie nowych legend związanych ze miejscem ich zamieszkania. Powstał obraz miejsc i zdarzeń, których nie sposób znaleźć na żadnej mapie, a które, jednak, są wyjątkowe nam bliskie i znajome.

Jeśli chcesz otrzymać którąś z prezentowanych książek, przekonaj nas o tym w komentarzach pod tą wiadomością. Na Wasze wpisy czekamy do 17 czerwca (godzina 12:00). Życzymy powodzenia.

Łukasz Grzesiczak

źródło: ox.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: