Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Napadły na nastolatkę

Dwie młode kobiety trafiły w ręce policji po napadzie, do którego doszło 6 lipca. 17-latka i 19-latka dotkliwie pobiły 17-latkę. Chciały jej zabrać pieniądze, laptop i telefon komórkowy o łącznej wartości 1500zł. Teraz grozi im nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło w ubiegły piątek w Cieszynie.  –  Idąc późnym wieczorem ulicą Bobrecką 17-letnia mieszkanka miasta została zaatakowana w rejonie budynku Starostwa. Dwie młode dziewczyny zaczęły ją bić i kopać po całym ciele. Chciały jej wyrwać torbę w której miała pieniądze, laptop i telefon komórkowy - o łącznej wartości 1500 zł. Pokrzywdzona nie dawała za wygraną, nie wypuściła z rąk torby i zaczęła wzywać pomocy. W tym momencie nadjechał samochód i spłoszone sprawczynie uciekły. 58-letni cieszynianin przejeżdżając obok widział całe zajście i pospieszył z pomocą napadniętej dziewczynie – opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.  Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy policji i powiadomił dyżurnego o tym zdarzeniu. Skierowani na miejsce stróże prawa wszczęli poszukiwania sprawców. 

–  W krótkim czasie zatrzymali jedną z dziewczyn, które usiłowały dokonać rozboju. To 17-letnia mieszkanka Cieszyna. Badanie jej stanu trzeźwości dało wynik ponad 1,5 promila alkoholu. Trafiła do policyjnego aresztu. Na drugi dzień cieszyńscy kryminalni zatrzymali drugą sprawczynię – 19 letnią mieszkankę miasta. Obie usłyszały już zarzuty – dodaje rzecznik cieszyńskiej policji.  Teraz nastolatkom grozi kara do 12 lat więzienia.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: