Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytają i sprawdzają swoją wiedzę

Choć wakacje rozpoczęły się już na dobre. Najmłodsi mieszkańcy Cieszyna pamiętają, by w czasie szkolnej laby znaleźć również czas na ... czytanie. Wśród ulubionych pozycji małych czytelników z pewnością prym wiodą ciekawe przygody ''Mikołajka''.

Kto nie zna chłopca o imieniu Mikołajek, którego spotyka wiele śmiesznych i ciekawych przygód? Chyba tylko nieliczni. Do sięgnięcia po lekturę dzieci dodatkowo motywuje fakt, że po przeczytaniu mogą swoją wiedzę sprawdzić podczas Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego.

Za nami finał IX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, którego organizatorem jest Katolicka Szkoła Podstawowa im. Świętej Rodziny w Cieszynie. W tym roku czytelnicze zmagania odbyły się już po raz dziewiąty. Od samego początku zmaganiom uczestników towarzyszy burmistrz Cieszyna, który imprezę każdego roku obejmuje swoim patronatem.

- W tym roku uczniowie klas I – III z cieszyńskich szkół podstawowych poznawali przygody tytułowego Mikołajka i jego przyjaciół. W pierwszym – szkolnym etapie konkursu uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość lektur konkursowych: „Mikołajek”, „Rekreacje Mikołajka”, „Mikołajek i inne chłopaki”, „Wakacje Mikołajka” wszystkie tytuły autorów Rene Goscinny, Jean-Jacques Sempe. Test pozwolił wyłonić po trzech finalistów z  następujących szkół: Katolickiej Szkoły Podstawowej, Szkoły Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie, Alternatywnej szkoły Podstawowej, SP1, SP2, SP3, SP4, SP6 i SP7 – przypomina Marta Fedorowicz, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Zwycięzcy pierwszego etapu spotkali się w finale...

Zmagania konkursowe przebiegały w dwóch częściach. Najpierw finaliści rozwiązywali obszerny test, później uczestniczyli w zabawach związanych z Mikołajkiem i jego przyjaciółmi. - I miejsce w IX Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym zajął Mateusz Machała (KSP), II miejsce zdobyli ex aequo Klaudia Węglorz (SP3), Tomasz Iwanek (KSP) oraz Olaf Woltman (SPTE), a III miejsce zajął Paweł Skronda (SPTE). Finaliści otrzymali książki oraz upominki związane z naszym miastem – dodaje Bożena Knobloch dyrektorka Katolickiej Szkoły Podstawowej w Cieszynie. 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: