Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najczęściej wybierają Beskidy

Powiat Cieszyński jednym z najlepszych w kraju! Pod jakim względem? Ilości udzielonych noclegów. Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statystycznego, większość Polaków twierdzi, że wakacje spędzi w Polsce. Wśród typowanych miejsc jest nasz powiat!
Firma Home Broker na podstawie danych GUS przygotował ranking najpopularniejszych wśród turystów powiatów. Oczywiście, preferencje są różne, jedni lubią góry inni morze. Ale liczby nie kłamią. Z danych statystycznych wynika, że powiat cieszyński ustępuje miejsca tylko powiatowi kołobrzeskiemu. W tym ostatnim w roku 2011 udzielono blisko 3,5 miliona noclegów. Powiat cieszyński w tym samym czasie miał niespełna 1,7 miliona gości, którzy tutaj nocowali. Trzeci w kolejności jest powiat tatrzański z Zakopanem 1,6 miliona nocujących. Co to oznacza? Mimo, iż ogólnopolskie media często reklamują Tatry i Zakopane, to nasze Beskidy są częściej wybierane przez turystów.
 
Łącznie na terenie zaledwie tych trzech powiatów udzielono w 2011 roku 6,7 mln noclegów, czyli 11,8% ogółu. Warto podkreślić, że w Polsce jest aż 379 powiatów. Zestawienie „TOP 20” zamykają powiaty: mrągowski, lęborski i inowrocławski. W lokalizacjach wakacyjnych z zestawienia „TOP 20” udzielono 21,1 mln noclegów, czyli aż 40% wszystkich udzielonych w Polsce. - czytamy w raporcie przygotowanym przez Home Broker.
 
 
 
Jak wynika z danych GUS, w dwudziestu najpopularniejszych powiatach, w sumie udzielono 40% wszystkich noclegów. Biorąc pod uwagę jedynie najpopularniejsze powiaty wakacyjne można zaryzykować stwierdzenie, że morze cieszy się największą popularnością wśród urlopowiczów. W zestawieniu jest 8 powiatów, w przypadku których główną atrakcją turystyczną jest dostęp do Bałtyku. Identyczny wynik zanotowały powiaty „górskie”. W ich przypadku liczba udzielonych noclegów wynosi jednak 8,7 mln, podczas gdy nad morzem jest to prawie 9,9 milionów - sumują autorzy raportu.
 
 
Jutro, na portalu OX.pl rozmowa z Krystyną Papiernik, prezesem Śląskiej Izby Turystyki.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL/homebroker.pl/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: