Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Nagroda za współpracę

Udział w konkursie przyrodniczym, który zorganizowała Komisja Ochrony Przyrody PTTK ''Beskid Śląski'' był nagrodą za dobrą współpracę, uczestnictwo w imprezach przyrodniczych oraz największą ilość zdobytych odznak.

W miniony piątek (16.12.2011) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Michejdy w Ustroniu stanęli do konkursu przyrodniczego. 

Konkurs, który zorganizowała Komisja Ochrony Przyrody PTTK „Beskid Śląski” był dla uczniów nagrodą za dobrą współpracę, uczestnictwo w imprezach przyrodniczych oraz największą ilość zdobytych odznak. 

- Chcieliśmy w ten sposób docenić uczniów klas IV, V, VI, którzy wyróżniają się spośród szkolnej społeczności – podkreśla Jan Machała Przewodniczący KOP PTTK „Beskid Śląski” w Cieszynie – Do rywalizacji stanęło 18 osób. W czasie godziny lekcyjnej uczniowie musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych z dziedziny przyrodniczej. Jury oceniło i podsumowało odpowiedzi. Tym razem zwycięzcą świątecznego konkursu został Michał Kolonko uczeń klasy piątej, który uzyskał maksymalna liczbę punktów. Następnie kolejno miejsca zajęli: Jan Śliwka, Laura Stanieczek, Krzysztof Kolarczyk, Łukasz Łojek, oraz Anna Grabowska i Justyna Porębska. 

Wyróżnione osoby otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Nadleśnictwo w Ustroniu, wszyscy startujący w konkursie materiały promocyjne ufundowane przez Euroregion Olza w Cieszynie. 

- Wzorem prowadzonej na terenie miasta Cieszyna akcji – Wiosenne Sprzątanie Rezerwatów Przyrody podobne działania chcemy wprowadzić również na terenie Ustronia, a rejonem objąć rezerwat przyrody Czantoria i tereny przyległe. Młodzież chętnie uczestniczy w tego typu działaniach, sama dopominając się o kolejne akcji – dodaje Jan Machała. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: