Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Chętnych na lokum nie brakuje

46 mieszkań jeszcze w tym roku zostanie sprzedanych z bonifikatą - informuje Edyta Subocz rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Cieszynie - Sprzedaż mieszkań komunalnych ''ruszyła'' w sierpniu.

Chętnych  na zakup własnego lokum w Cieszynie nie brakuje. Jeszcze w tym roku sprzedanych zostanie z bonifikatą 46 mieszkań. 

- Uchwała dotycząca warunków udzielania  bonifikat  i  wysokości  stawek  procentowych  przy  sprzedaży  lokali  mieszkalnych została uchwalona 10 marca - przypomina Edyta Subocz rzecznik prasowy  Urzędu Miejskiego w Cieszynie - Wtedy to określona została wysokość stawek procentowych  przy  sprzedaży  lokali  mieszkalnych zbywanych  przez  Gminę  Cieszyn  na  rzecz  najemców. 

Bonifikata podstawowa przy wykupie mieszkań komunalnych wynosi 50 procent. Dodatkowo można skorzystać z bonifikaty 10 procent przy jednoczesnej sprzedaży wszystkich lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku oraz z bonifikaty 1 procenta za każde pełne 3 lata najmu na podstawie umowy na czas nieoznaczony (nie więcej niż 15 procent).

- W tym roku zostanie sprzedanych 46 mieszkań z bonifikatą, w przyszłym roku planowana jest sprzedaż 120 mieszkań.– informuje  Edyta Subocz rzecznik Urzędu Miejskiego w Cieszynie - Wcześniej sprzedaży nie było...bo nie było odpowiedniej uchwały. Do mieszkańców, którzy w ubiegłym roku złożyli wnioski o zakup mieszkania burmistrz zwrócił się listownie z zapytaniem czy podtrzymują oni deklarowaną chęć zakupu mieszkań.

Efekt ...chętnych nie brakuje.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: