Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Muzyka stela. Artyści z regionu szykują nowości

W dzisiejszym przeglądzie cieszyńskiej sceny muzycznej o zbliżających się nowościach od 8 lat w Tybecie, Strange, Dziewanny i Sskjegg, a także o zapowiedzi nowego albumu grupy Velesar.

W najbliższy piątek (31.03) premierę będzie miał najnowszy singiel duetu Sskjegg, który tworzy cieszyńska wokalistka Sabina Broda wraz z Korneliuszem Flisiakiem. "Nie krzycz" to bardzo ważna dla Brody kompozycja. - To piosenka o strachu, bólu, ucieczce i walce o siebie, ale nader wszystko - o paskudnym cierpieniu, którego nie sposób się pozbyć. To także mój hymn dla wszystkich, którzy kiedykolwiek w jakikolwiek sposób doświadczyli przemocy i zasmakowali toksyny. I to też mrugnięcie oczkiem do was - skrzywdzonych - właśnie, bo to wszystko kiedyś mija - podkreśla artystka.

Warto dodać, że początkiem marca Sskjegg wydał utwór "Bielizna", który można posłuchać poniżej:

Koncert w szczytnym celu zagrał Darek Dusza z Demonami - zespół muzyka mieszkającego w Pierśćcu wystąpił w Gostyniu na wydarzeniu "Punki grają dla Huberta", a dochód w wysokości ponad 19 tys. zł zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla chorego na miopatię miotubularną Huberta.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w najbliższym czasie ukaże się nowy singiel istebniańskiego zespołu Strange. Muzycy w ostatnich dniach nagrywali utwór "Tylko z Tobą", a efekty poznamy wkrótce:

Po bardzo pozytywnym przyjęciu utworu "Powrót do Ziemi Obiecanej", 8 lat w Tybecie przymierza się do opublikowania kolejnego singla zapowiadającego nowy album. Warto też przypomnieć, że niedawno rozmawialiśmy z Krzyśkiem Pudą - gitarzystą kapeli - o szczegółach drugiej płyty studyjnej.

 

Sporo się dzieje także na regionalnej scenie folkowej i folk metalowej. "Pożegnanie" - to tytuł najnowszego utworu, który wkrótce opublikuje Dziewanna. Jak przyznaje, to tematyczna kontynuacja utworu "Świta", który można posłuchać poniżej:

 

Warto też dodać, że na portalu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach została udostępniona pełna praca doktorska Agnieszki Suchy (znanej jako Dziewanna) pt. Pozorny zmierzch paradygmatu: romantyczne i antyromantyczne motywy w cyklu o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

Bardzo obszernego wywiadu portalowi MetalNews.pl udzielił Marcin Wieczorek - lider zespołu Velesar, a także dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie. W rozmowie zdradził, że ma gotowy materiał na trzeci studyjny krążek formacji. Niektóre nowe kompozycje pojawiają się już na koncertach, jednak do zarejestrowania ich na nośniku potrzebne są fundusze. - Tak jak 99% kapel w tym kraju, nie zarabiamy na tym, co robimy, a wręcz przeciwnie – często dokładamy do interesu, więc zebranie kilkunastu tysięcy na nagranie i wydanie płyty nie jest łatwą sprawą - przyznał muzyk. - Plan jest taki, żeby był najmocniejszy z tej trylogii. Takie zresztą było założenie od samego początku. „Dziwadła” były raczej folkowo-metalowe, „Szczodre Gody” bardziej wyśrodkowane, a trzeci album ma być z kolei bardziej metalowo-folkowy. Będzie więc mocniej, trudniej, ale nadal folkowo, bo od tego oczywiście nie odchodzimy - zaznaczał. 

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: