Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Marklowice. Mieszkańcy o zagospodarowaniu terenu przy lasku

Cieszyński ratusz zorganizował konsultacje społeczne z mieszkańcami Marklowic, które dotyczyły zagospodarowania terenu w rejonie lasku niedaleko "orlika" oraz remizy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zagrodowej.

Przypomnijmy, że ratusz realizuje finansowany z funduszy norweskich projekt "Cieszyn - Miasto Samowystarczalne", w ramach którego powstać mają "samowystarczalne dzielnice". Jak pisaliśmy w ubiegłym roku, jedna z nich to właśnie Marklowice, gdzie ma powstać "centrum aktywności lokalnej" - przestrzeń dla mieszkańców z placem zabaw, ławkami, drzewami. Co więcej, wybudowana ma zostać też farma fotowoltaiczna.

W spotkaniu uczestniczyli wiceburmistrz Przemysław Major oraz przedstawiciele biura architektonicznego, którzy zaprezentowali wstępne wizualizacje. Były one dyskutowane i analizowane przez mieszkańców. - Każdy mógł zabrać głos, podzielić się swoimi uwagami, wypełnić ankietę pogłębiającą tematy. Przedyskutowano rozmieszczenie małej architektury, paleniska, celowość i miejsce umieszczenia zbiornika retencyjnego, koryta odwadniającego i paneli fotowoltaiczych. Omówiono charakter imprez organizowanych przy remizie, a w związku z tym zapotrzebowania dla planowanej wiaty biesiadnej - informuje Urząd Miejski w Cieszynie.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-03-28 19:39:49
Oko: Ta samowystarczalność, ma być realizowana poprzez budowę wiaty biesiadnej i paleniska? Norwegowie o tym wiedzą?
2023-03-28 21:39:27
Wiederholec: Oko - Norwegów nie interesuje na co konkretnie idą ich pieniądze. Ważne dla nich jest by pieniądze otrzymały samorządy, fundacje czy stowarzyszenia, które reprezentują i propagują lewicowo-liberalne wartości.
2023-03-29 09:22:55
"tom": ... do samowystarczalności brakuje tylko, grządek z pietruszką i szczypiorem ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: