Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Modernizacja kolejnych dróg

1,5 mln złotych, tyle wydane zostanie wydane na modernizację sześciu dróg w sołectwach gminy Jasienica. Prace już się ruszyły.

 Na ich modernizację udało się pozyskać blisko 1,6 mln zł dofinansowania z funduszy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym wypadku uszkodzonych podczas powodzi w 2013 r.

W wyniki przetargu koszt prac okazał się mniejszy, niż przewidywano w kosztorysie. Łącznie modernizacja pochłonie 1,51 mln zł, z czego 20 proc. pochodzić będzie z budżetu Gminy Jasienica. – Wykorzystujemy korzystną, bezśnieżną aurę, aby jak najszybciej wykonać te prace. Cieszę się, że udało się pozyskać tak znaczną kwotę, która poprawi stan naszych gminnych dróg – mówi wójt Janusz Pierzyna.

Remontami objęto na kilku odcinkach ul. Dworcową na granicy Grodźca i Świętoszówki, Pielgrzymkową w sołectwie Bielowicko, Czyrną w sołectwie Jasienica, Sportową w sołectwie Biery, Wygrabowicką w Międzyrzeczu Górnym i drogę gminną od pętli w kierunku Jasienicy w sołectwie Łazy.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: