Inauguracja za nami, Zniszczoł w pierwszej "10"

W Lillehammer odbył się pierwszy konkurs w ramach Pucharu Kontynentalnego. Trzem podopiecznym Macieja Maciusiaka udało się zakończyć zmagania z punktami. Zwycięzcą, a także świeżym liderem cyklu, został Marius Lindvik.

Pierwszą serię udanie przebrnęli Aleksander Zniszczoł, Paweł Wąsek oraz Klemens Murańka. Najwyżej z nich lokował się Zniszczoł, który przed konkursem najlepiej prezentował się na skoczni w Lillehammer (HS 140). 24-latek w konkursie, jako jedyny z biało-czerwonych, pokonał granicę 120 metrów – 121,5. Drugi z wiślańskiego klubu, Wąsek, plasował się na 20. miejscu, a Murańka awansował z ostatniej pozycji dąjącej przepustkę do drugiej serii. Z kolei Andrzej Stękała oraz Tomasz Pilch zakończyli konkurs na półmetku. Szczególnie temu drugiemu nie wychodziły dziś skoki, bo w ani jednej próbie nie przekonał 110 m.

Seria finałowa powiodła się wszystkim Polakom. Jako pierwszy na belce startowej pojawił się Murańka. Zawodnik zakopiańskiej drużyny poprawił się o blisko 15(!) metrów, co pozwoliło mu przesunąć się aż na szesnastą lokatę. Udany skok zanotował także Wąsek, który wylądować pięć metrów dalej niż w pierwszej serii, ale ostatecznie zakończoył konkurs na 22. miejscu.

Zniszczoł, w drugim skoku, potwierdził swą formę, z jaką przybył do Norwegii. W serii finałowej uzyskał 131 m. Zawodnik WSS Wisła awansował do pierwszej "10" i został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Zwyciężył mistrz świata juniorów, Marius Lindvik. Norweg nie pozostawił wątpliwości w dzisiejszym konkursie, wyprzedzając drugiego Felixa Hoffmanna o blisko dziesięć punktów. Podium uzupełnił kolega reprezentacyjny Lindvika, Robin Pedersen. Na jutro zaplanowano drugi konkurs indywidualny.