Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mocne deszcze jutro i w piątek

Spore opady deszczu zapowiadają prognozy na najbliższe dwa dni. W gminach już szykują się sztaby kryzysowe.
Choć na razie nad Śląskiem Cieszyńskim przechodzą niewielkie opady deszczu, to na najbliższe dwa dni zapowiadane są spore ulewy. Ostrzeżenie meteorologiczne, wydane Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, mówi o obfitych opadach w czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek. W Beskidzie Śląskim i Żywieckim lokalnie może spać nawet do 80 mm/dobę.
 
Jak informuje Joanna Materna-Rybińska, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Zdrowia i Zarządzania Kryzysowego cieszyńskiego starostwa- Zawsze przy takich ostrzeżeniach jesteśmy w pogotowiu. Sprawdzamy wszystkie stany magazynów przeciwpowodziowych i punkty, w których wydawane są worki oraz miejsca gdzie można pobrać piasek. Wydział zarządzania kryzysowego na bieżąco jest w kontakcie z wszystkimi jednostkami i samorządami.
 
W Skoczowie już zebrał sie sztab kryzysowy. Byli obecni na nim przedstawiciele staży pożarnej, władz miasta oraz zarządu gospodarki wodnej. Skoczów dysponuje dwudziestoma tysiącami worków z piaskiem. Złożyliśmy kolejne zamówienie na dowóz piasku. W tej chwili osoby, które chcą, mogą za darmo odbierać worki z piaskiem z terenu za strażnicą w Skoczowie. Gdyby pojawiły się lokalne podtopienia prosimy zgłaszać takie sytuacje. - mówi Konrad Popławski, naczelnik wydziału Spraw Obywatelskich i Obronnych
 
Dzwonić można pod alarmowy numer telefonu 998. Kolejne posiedzenie skoczowskiego sztabu zaplanowane jest dzisiaj na godzinę dwudziestą.
 
Na żadnej z rzek naszego regionu nie występują stany ostrzegawcze. O godzinie 15 wodowskazy wskazywały:
W Istebnej na Olzie 148 cm (ostrzegawczy 190)
W Cieszynie poziom Olzy wynosił 89 cm (ostrzegawczy 140)
W Górkach Wielkich na Brennicy 184 cm (ostrzegawczy 220)
Wisła w Skoczowie zbliża się do górnej granicy stanów średnich ( o godzinie 15 stan rzeki wynosił 183 cm) stan ostrzegawczy w tym miejscu to 200 cm.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: