Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miliony (nie tylko) na światła - w przyszłym roku ruszy przebudowa skrzyżowania w Nierodzimiu?

Na tę decyzje czekali trzydzieści lat. Mieszkańcy Nierodzimia na Śląsku Cieszyńskim od takiego czasu starają się o poprawę bezpieczeństwa na wiślance, która przecina ich wioskę na pół. W ostatnich miesiącach chcieli nawet zablokować drogę, protest w ostatniej chwili odwołano.
Teraz – zgodnie z obietnicami Zarządu Dróg Wojewódzkich – blokada drogi nie będzie konieczna. Najprawdopodobniej w przyszłym roku ruszy przebudowa skrzyżowania w centrum sołectwa. Chodzi o skrzyżowanie dróg - drogi wojewódzkiej nr 941 – popularnie nazywanej – wiślanką i przecinająca ją ulicą Skoczowską. Przez to skrzyżowanie czasami kilkukrotnie w ciągu dnia musimy przejechać – mówią mieszkańcy. 5 minut oczekiwania aż zrobi się luka, by bezpiecznie przejechać to minimum – dodają.
 
Ostatnie zapewnienia Zarządu Dróg Wojewódzkich poprzedzone były jednak długa batalią – najpierw o dokończenie projektu – później o to, kto ma go realizować.
Po miesiącach uzgodnień biuro projektowe w końcu doprecyzowało projekt przebudowy, który pozytywnie zaopiniował ZDW. Ostatnie rozmowy w Katowicach przyniosły pozytywne rozwiązania. Zarząd zgodził się prowadzić inwestycję – my ze starostwem w Cieszynie będziemy partnerami tej przebudowy – mówi Ireneusz Szarzec burmistrz Ustronia.
 
 
Inwestycja ma pochłonąć około dziesięciu milionów złotych. Według ustaleń po milionie mają „dorzucić” gmina i powiat – reszta ma popłynąć z kasy marszałka. To dobra wiadomość, bo – co tu ukrywać, to jak na możliwości Ustronia czy nawet powiatu, olbrzymia inwestycja. ZDW ma większe od nas doświadczenie w wyborze dobrych firm, które powinno to zadanie wykonać – dodaje Szarzec. Co ma się zmienić? Wiele.
 
 
Podczas ostatniego zebrania sołeckiego w Nierodzimiu, mieszkańcy usłyszeli wreszcie to, na  co czekali długie lata. Skrzyżowanie będzie bezpieczne. To nasz wielki dzień – mówi Halina Kujawa przewodnicząca Zarządu osiedla Nierodzim.
 
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: