Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Poznaj z nami program wszystkich partii (2)

Jaka jest jedna obietnica wyborcza, z której mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mogą rozliczyć partię po zakończeniu kolejnej kadencji Sejmu? 

Platforma Obywatelska:  Myślę, że moim najważniejszym działaniem dla Śląska Cieszyńskiego było uzyskanie poparcia dla finansowania modernizacji Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Umożliwiło to oddanie do użytku Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego, Izby Przyjęć, Zespołu Poradni Specjalistycznej, Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz nowego Bloku Operacyjnego. Dzięki temu działaniu w Cieszynie podniósł się poziom specjalistycznych świadczeń medycznych, a co najważniejsze – wzrosło bezpieczeństwo życia mieszkańców miasta i całego powiatu cieszyńskiego. Natomiast stale czynię starania o zwiększenie środków z NFOZ na tzw. nadwykonania. Mam nadzieję, że starania te zakończą się sukcesem. Szpital może zawsze liczyć na moje wsparcie. 

 

Polska Jest Najważniejsza: Jako poseł będę zabiegał o rozwiązanie głównych problemów mieszkańców Śląska Cieszyńskiego. Jest ich wiele – począwszy od problemu wałów przeciwpowodziowych, przez wysokie bezrobocie, czy zadłużony Szpital Śląski w Cieszynie.

Jednak moja obietnica wyborcza będzie dotyczyła czegoś innego - co będzie bardzo łatwe do zweryfikowania na zakończenie przyszłej kadencji Sejmu. Obiecuję Państwu przywrócenie bezpośredniego połączenia kolejowego między Cieszynem a Bielskiem. Dziś wielu mieszkańców zarówno Śląska Cieszyńskiego, jak i Bielska, skarży się, że ma problemy z dojazdem do pracy, na studia, czy w celach prywatnych. To niedopuszczalne.

Oczywiście przywrócenie połączenia kolejowego będzie tylko jednym z wielu elementów mojej pracy na rzecz Śląska Cieszyńskiego.
Więcej informacji o moim programie znajdą Państwo na witrynie www.maciejstachura.pl.


Polska Partia Pracy:  Legislacyjne ograniczenie uwłaczających godności ludzkiej zasad zatrudniania pracowników na umowach o charakterze śmieciowym . Jednoznaczne ograniczenie swobody zawierania umów z agencjami pracy tymczasowej gdzie człowiek ze swoimi umiejętnościami staje się towarem, a nie podmiotem aktywności gospodarczej.
Brak zgodny na prywatyzację wszystkiego i za wszelką cenę ze szczególnym uwzględnieniem majątku narodowego o kluczowym znaczeniu dla gospodarki. Brak zgody na prywatyzacje służby zdrowia. 

 

 

 

Polskie Stronnictwo Ludowe: Zmniejszenie biurokracji w instytucjach państwa umożliwiające wyzwalanie inicjatyw i przedsiębiorczości, rozwój pozarządowych organizacji społecznych, upraszczanie wniosków i procedur w ubieganiu się o różne środki, w tym na rozwój obszarów wiejskich. 

 

 

 

 

 

Prawica: Poseł jest przedstawicielem całego Narodu, a nie tylko przedstawicielem konkretnego okręgu, z którego został wybrany. Niemniej można go również rozliczyć z podejmowanych działań i ich skuteczności, na rzecz społeczności lokalnej. Tematem wartym podjęcia jest np. reaktywowanie linii kolejowej Bielsko-Biała – Cieszyn. Powinna to być atrakcyjna linia przewozowa, w tym turystyczna z nowoczesnym taborem – szynobusy. 

Prawo i Sprawiedliwość: Rozliczani powinniśmy być za cały program wyborczy i warto przypomnieć sobie expose Premiera D. Tuska z 2007 r. i ponad 100 różnych propozycji rozwiązań, które nie zostały zrealizowane. Dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego, jak i całej Polski, ważne są sprawy społeczne, którymi się zajmuję, choćby sprawa podwyższenia kryteriów dochodowych przy zasiłkach z pomocy społecznej i zasiłkach rodzinnych, to należy bezwzględnie zmienić, znieść obowiązek szkolny dla sześciolatków, zwiększyć środki z Funduszu Pracy na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu.

 

 

 

 

Ruch Palikota: Nikogo nie trzeba przekonywać, że Śląsk Cieszyński to miejsce wymarzone do turystyki i prowadzenia działalności z nią związanych. Niestety promocja Polski przez wszystkie dotychczasowe rządy to boląca porażka. Jeżdżąc po naszym regionie możemy spotkać bilbordy zapraszające nas na narty, nie tylko do Włoch, Szwajcarii, czy Austrii ale również na Słowację czy do Czech. A czy u naszych sąsiadów widział ktoś takie bilbordy zapraszające do Polski???? zapraszające na Podbeskidzie??? No chyba, że na zakupy (vat). Ruch Palikota dokona zmiany wizerunku Polski, świetnie można do tego wykorzystać mistrzostwa Europy 2012. Oprócz miast gdzie będą rozgrywane mecze promuje się np. Kraków czy Zakopane -starą stolicę Polski i kurort Tatrzański - czyli miejsca dobrze znane każdemu turyście wybierającemu się do Polski. A czemu nie postawić na Cieszyn, Wisłę, Ustroń?? Wzmocni to lokalnych przedsiębiorców i będzie miało wpływ na rozwój regionu. 

 

Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jeżeli zostanę wybrany do Sejmu RP, jako reprezentant mieszkańców naszego regionu, zamierzam skoncentrować się na trzech ważnych problemach. Po pierwsze, będę walczył o prawdziwie publiczną i bezpłatną służbę zdrowia oraz likwidację NFZ i powołanie regionalnych kas chorych, tak, aby składki płacone prze mieszkańców naszego regionu wracały do nas w postaci szerokiego wachlarza bezpłatnych i stojących na wysokim poziomie świadczeń medycznych. Nie powinno być tak, że o naszych pieniądzach decyduje urzędnik w Warszawie, nieznający naszych potrzeb. Z tym zagadnieniem związany jest również postulat powrotu do szkół, lekarzy, stomatologów i pielęgniarek, tak abyśmy mogli zadbać o nasze pociechy. Będę walczył również o wprowadzenie maksymalnego limitu wydatków na leki po przekroczeniu, którego, pacjent otrzymywałby zwrot pieniędzy. Po drugie, zamierzam walczyć o utworzenie w naszym regionie specjalnych stref ekonomicznych, dzięki którym będziemy mógł pozyskać nowych inwestorów, to przecież kolejne, tak potrzebne miejsca pracy w regionie. Po trzecie, zamierzam zadbać o rozwój sportu i turystyki w naszego regionu. To ambitny plan, ale wiem, że z waszą pomocą uda się go zrealizować.

----------

W imieniu partii politycznych wypowiedziały się "jedynki" na listach do Sejmu w naszym okręgu: Mirosława Nykiel (PO), Maciej Stachura (PJN), Mariusz Rajba (Polska Partia Pracy). Marian Ormaniec (PSL), Władyslaw Motyka (Prawica), Stanisław Szwed (PiS), Artur Górczyński (Ruch Palikota), Andrzej Marszałek (SLD).

opr. łg

źródło: OX.pl
dodał: ŁG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: