Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Miliony na zdrowie

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu ogłosiło przetarg na modernizację bloku operacyjnego. Termin na składanie ofert upływa 18 marca. Nowy blok operacyjny ma ruszyć w 2020 roku. Inwestycja będzie dofinansowana z funduszy europejskich. Szpital pozyskał na ten cel ponad 11 mln zł.

Poważne wyzwanie

Modernizacja bloku operacyjnego to jedno z priorytetowych zadań Centrum Reumatologii. Do 2020 roku ma zostać wykonana nie tylko przebudowa bloku wraz z wykonaniem niezbędnych instalacji i doposażeniem w nowoczesny sprzęt medyczny wykorzystywany do znieczulenia, przeprowadzania zabiegów i monitorowania czynności życiowych pacjentów. W sumie powstaną dwie w pełni wyposażone sale operacyjne, sterylizatornia oraz pomieszczenia do nadzorowania pacjentów przed i po zabiegach.  Szpital nie stać na samodzielnie sfinansowanie tak ogromnego zadania. Placówce udało się pozyskać 10 mln złotych z funduszy Unii Europejskiej.

Pieniądze na oddziały
Dodatkowo ponad 1 mln złotych kosztować będzie doposażenie oddziału reumatologii. Niemal 850 tys. zł to także dotacja z UE. Kupiony zostanie nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Szpital zostanie wyposażony w kriokomorę do ogólnoustrojowej terapii. Zakupiony będzie aparat do USG w formacie 3D, aparaty EKG, urządzenia do analizy ruchu, aparaty do elektroterapii, a także łóżka szpitalne i ortopedyczne. Kupiona zostanie również pompa infuzyjna, spirometr, przenośny defibrylatora oraz wózka zabiegowego. 

Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności w Ustroniu jest największym w Polsce szpitalem o profilu reumatologicznym. W ciągu roku leczy się tu 5,5 tys. pacjentów.

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: