Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Mieszkańcy wyznaczyli kierunki rozwoju Hażlacha

We wtorek (28.06) w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe, dotyczące Strategii Rozwoju Gminy Hażlach do 2030 roku. To właśnie głosy mieszkańców i przedstawicieli instytucji, zebrane podczas cyklu spotkań, mają być podstawą tego dokumentu.

Strategia Rozwoju Gminy Hażlach do 2030 ma powstać na podstawie wyników prac z trzech spotkań warsztatowych, skierowanych do mieszkańców i przedstawicieli instytucji, działających na terenie Gminy Hażlach. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy warsztatów wskazywali mocne i słabe strony gminy, na drugim spotkaniu planowano, co w Gminie można zrobić, aby podnieść jej atrakcyjność, zaś podczas ostatnich warsztatów pytania dotyczyły miejsc w Gminie Hażlach, które mają potencjał rozwojowy lub wymagają szybkiej interwencji ze względu na jej obecny stan. Dyskutowano również o tym, w jaki sposób weryfikować, czy w Hażlach po latach faktycznie jest lepiej, a także proponowano, z jakimi podmiotami należy w przyszłości nawiązać współpracę.

Jak zwykle efektów prac było sporo. Jako miejsca, które w Gminie Hażlach wymagają szybkiej interwencji uczestnicy wskazywali między innymi: kurniki w centrum Zamarsk, budynki socjalne w Kończycach Wielkich, czy zaniedbane okolice lasów. Z kolei miejsca rozwojowe to zdaniem mieszkańców okolice kładki, która ma powstać w Pogwizdowie, Dom Przyrodnika w Hażlachu, czy tereny Kończyc Wielkich, które już wkrótce mają szansę stać się atrakcję enoturystyczną.

Uczestnicy warsztatów uznali również, że za kilka lat w Hażlachu należy sprawdzić między innymi: wyniki szkół, liczbę mieszkańców, wiek mieszkańców, statystyki dotyczące wypadków drogowych, statystyki dotyczące ilości pracujących matek, widoczność Gminy Hażlach w sieci, a także ilość firm działających na terenie gminy, oraz budżet samorządu – który rośnie, gdy jest więcej mieszkańców i więcej przedsiębiorców.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: