Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Burmistrz Strumienia z absolutorium i wotum zaufania

Podczas czerwcowej (28.06) sesji Rady Miejskiej w Strumieniu radni podjęli decyzję o udzieleniu wotum zaufania oraz absolutorium burmistrz Annie Grygierek.

W czerwcu radni mają szansę na ocenę pracy burmistrza. Podczas sesji podejmuje się decyzję dotyczącą udzielania (lub nie) absolutorium oraz wotum zaufania dla urzędującego burmistrza. W Strumieniu Burmistrz Anna Grygierek została pozytywnie oceniona przez radnych. Dziękowała za pozytywną ocenę oraz za pomoc wszystkich osób, które z nią współpracują - Wchodząc w 2021 rok nikt z nas nie był pewny, co przyniosą nadchodzące miesiące. Czas pandemii, niepewność oraz stawianie w obliczu trudnych do przewidzenia wyzwań wymagały od wszystkich wytężonej pracy i uwagi. Chciałabym serdecznie podziękować współpracownikom, dyrektorom jednostek gminnych, radnym, sołtysom, przewodniczącej Rady Mieszkańców, radom sołeckim, organizacjom społecznym oraz wszystkim, którzy angażują się w działanie na rzecz rozwoju naszej gminy za otwartość, rady, a także dobrą i konstruktywną współpracę – podsumowała Anna Grygierek w mediach społecznościowych.

Jak zwykle podczas sesji przedstawiony został Raport o Stanie Gminy Strumień. Wynika z niego, że 2021 rok nie był łatwy – ze względu na trudną sytuację, związaną z pandemią, nie wiadomo było, jakie wyzwania staną przed samorządem. Wszystko zakończyło się jednak pomyślnie. W Strumieniu przybyło 32 nowych mieszkańców (obecnie Gmina liczy 13 106 osób). Najwięcej Gmina wydała na oświatę (29,1% środków, czyli prawie 23 miliony złotych). Szczegółowe dane można znaleźć tutaj.

Radni zadecydowali o udzieleniu absolutorium oraz wotum zaufania jednogłośnie (13 obecnych głosowało za, jedna osoba była nieobecna).

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: