Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Michał Rudzicki nowym Radnym Powiatu Cieszyńskiego

Podczas grudniowej (28.12) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego ślubowanie złożył nowy radny – Michał Rudzicki, który zastąpił zmarłego Tadeusza Mendrka w okręgu wyborczym nr 6 (Brenna, Ustroń).

- Rada Powiatu Cieszyńskiego znów w komplecie – poinformował Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius w mediach społecznościowych. Radny Michał Rudzicki złożył podczas grudniowej sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego Ślubowanie.

Rada Powiatu Cieszyńskiego pracowała w niepełnym składzie od końca października 2021 roku – od śmierci Tadeusza Mendrka, radnego z okręgu wyborczego nr 6, obejmującego Ustroń i Brenną, byłego wójta Brennej i lokalnego działacza.

W związku z wygaśnięciem mandatu zmarłego radnego, w składzie Rady Powiatu zastąpiła go osoba z drugim wynikiem na liście nr 10, zgłoszonej przez Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości - Postanawia się o wstąpieniu na wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 6, właściwym dla wyboru Rady Powiatu Cieszyńskiego; mandat obejmuje Pan Michał Damian RUDZICKI – kandydat z listy nr 10 - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, który w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu – poinformował Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej II, w postanowieniu z 15 grudnia 2021 roku.

Uroczyste ślubowanie to początek pracy nowego radnego - Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, Wspólnoty Samorządowej Powiatu i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Tak mi dopomóż Bóg! – wyrecytował ślubowanie Rudzicki. Rada Powiatu Cieszyńskiego znów może działać w pełnym składzie.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-29 07:19:38
Bartel: Pomieszczenie zamknięte dlaczego nie zasłaniają usta i nosy?????
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: