Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Na Sylwestra wolne pojedyncze miejsca!

W Beskidach tłumy turystów. 98 procent miejsc w Wiśle już jest zajętych. Znaleźć można pojedyncze pokoje, zwolnione przez gości, którzy nie dojadą m.in. z powodu choroby, lub kwarantanny.    

Pandemia koronawirusa sprawiła, że w ubiegłym roku w Sylwestra wszystko było zamknięte. Teraz sytuacja się zmieniła. Ludzie spragnieni są normalności. Chcą wypocząć, skorzystać z wyciągów, tras narciarskich, kolejek linowych i innych atrakcji, które oferują nasze góry. 

W Beskidy przyjechali nie tylko turyści z Polski, ale również m.in. z Niemiec czy Słowacji. Sporo jest Czechów, gdzie wprowadzone zostały obostrzenia w ośrodkach narciarskich. W tych krajach restrykcyjnie sprawdzane są certyfikaty świadczące o szczepieniach przeciw COVID 19. W Polsce pod tym względem jest inaczej. Jak wyjaśniła Karolina Wantulok, prezes Wiślańskiej Organizacji Turystycznej , nasi hotelarze pytają o szczepienia, ale – jak twierdzą – nie mają podstaw, by żądać okazania certyfikatów. Potwierdzili to prawnicy, których poproszono o opinię prawną w tej sprawie. Zgodnie z nią hotelarze, czy też właściciele pensjonatów nie maja prawa prosić o okazanie certyfikatu.  - Każdy sobie radzi, jak może. Różnie to bywa. Pytamy o szczepienia, z reguły pada odpowiedź, że dana osoba jest zaszczepiona. – powiedziała Wantulok.

Na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście Nowego Roku. Zmniejszono liczbę m.in. w restauracjach, hotelach, kinach i teatrach do 30 proc. W reżimie sanitarnym oznacza, że z limitem do 100 osób. Obostrzenia nie dotyczą osób zaszczepionych. Nie wliczają się one do limitu, pod warunkiem, że przedstawią paszport covidowy lub zaświadczenie o przyjęciu pełnej dawki szczepionki.

(ach)

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-29 10:47:11
bolo 5064: Witam.Te całe obostrzenia nie dotyczące zaszczepionych to jakaś paranoja.Czytam o tym w gazetach,mówią o tym w rządowej gadzinówce jak i faszystowskiej TVN. Skoro szczepienie zabezpiecza tylko przed wywiezieniem do"parku sztywnych" to obostrzenia,limity,"maskowanie" powinno obowiązywać wszystkich.Chyba ,że olewamy to wszystko i puszczamy na żywioł.Były święta, u nas pełne kościoły /miało być 30%/.Stoję w kościele,przede mną dwóch radnych z jedynie słusznej partii.Jak myślicie,czy któryś nich był zamaskowany ? Jaki dają przykład. Ja jestem zaszczepiony 3 razy fajzerem i wcale nie czuję się bezpiecznie.Pracuję,stykam się z ludźmi i jestem tego świadomy,że mogę kowida przywlec do domu /mama ma 82 lata/. I tak to u nas jest,przepisy przepisami,a my robimy jak nam pasuje. Życzę zdrowia w Nowym Roku.Pozdrawiam
2021-12-29 11:35:02
Bartel: Bolo zszczep się 9 razy i tak będzie jak zawsze było.. jak masz zachorować to i zachorujesz jak nie tonie jak na nikogo nie nakichasz to go nie zarazisz
2021-12-29 13:05:40
+święty+Patryk+: 794 trupy. Tyle, co ofiar wypadków drogowych przez cały kwartał. Płascy w amoku. A PiS zamiast wprowadzać i egzekwować obostrzenia epidemiczne ogłasza drakońskie kary dla kierowców. Szampańskiej zabawy sylwestrowej wszystkim życzę, dla wielu będzie to bal ostatni.
2021-12-29 17:54:57
utopiec: "... święty: Czego się boisz? Egzekwuj u siebie w rodzinie.
2021-12-29 18:27:28
Marx.: na covid zmarło już ok. 100 000 Polek i Polaków - to mniej więcej tyle, co 30-letni bilans ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce - pora by zacząć aktywnych w mediach i na ulicach głosicieli płaskich idiotyzmów traktować podobnie jak tych co zaprzeczają ludobójstwu oświęcimskiemu, apologetów hitlerowskiego nazizmu czy zbrodni stalinowskich
2021-12-30 19:36:40
jula: A jest obowiązek 30 %.Popatrzcie na punkty gastronomiczne jakie obłożenia.Jest 10 stolików i wszystkie zajęte a w efekcie to jest 30%,ciekawa matematyka.Najgorsze to,że służby które powinny sie tym zająć mają to głęboko w d...e,wolą sobie siedzieć w cieplutkim pomieszczeniu.Po Nowym Roku oczy sie wszystkim otworzą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: