Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Malarstwo, które stąpa po ziemi

Kolejna wystawa w Galeria Zmienej w Zespole Poradni Szpitali Śląskiego w Cieszynie prezentuje prace Krystyny Tylek-Czyż pt. Malarstwo, które stąpa po ziemi. Pełne uroku i niezwykle poruszające formą i kolorem pejzaże, zwierzęta i ludzie.

Krystyna Tylek-Czyż to artystka, która przywędrowała na Śląsk z Krakowa. Swoje pasje zaczęła realizować w 2011 r. w Sekcji Malarstwa Uniwersytetu III wieku, który działa na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Wspólnie z Sekcją Malarstwa Uniwersytetu III wieku od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Malarstwa Nieprofesjonalnego im. Ignacego Bieńka w Bielsku-Białej. Jej twórczość została doceniona, bowiem trzykrotnie zdobywała wyróżnienia w konkursie. W 2015 r. za obraz Kościół, w 2016 za Pejzaż zaś w 2017 wyróżniono Człowieka w deszczu.

Sama o sobie mówi, że w swych pracach zawsze stara trzymać się rzeczywistości, że jej malarstwo twardo stąpa po ziemi. Rzadko ucieka w świat fantazji.

Próbuje swych sił w różnych technikach olej, akryl, pastele. Maluje na papierze, na płótnie, a czasem na desce o nietypowych kształtach. Maluje to co widzi, to co ją urzeknie. Zawsze są to rzeczy znane, otaczające nas na co dzień. W jej twórczości najczęściej pojawiają się krajobrazy, postacie, martwa natura i zwierzęta.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Prace można oglądać do końca lutego.

red./mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: