Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

67- latek odnaleziony. Jest cały i zdrowy.

To dobra wiadomość. Udało się odnaleźć zaginionego 67-latka z Ochab, którego życie i zdrowie było zagrożone.

Zgłoszenie o zaginięciu wpłynęło w czwartkową noc 6 lutego br. cieszyńscy Rodzina poinformowała mundurowych, że mężczyzna nie wrócił do domu i nie ma z nim żadnego kontaktu. W cieszyńskiej komendzie Policji ogłoszono alarm i zorganizowano akcję poszukiwawczą.

- Wytypowano rejon gdzie może znajdować się zaginiony, mundurowi przeszukali bardzo duży obszar trudno dostępnego terenu. Wykorzystano do tego również specjalistyczny sprzęt między innymi drony. Poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych. Około godz. 00:05 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali informację, że drogą nr 933 w kierunku miejscowości Miedźna idzie mężczyzna. Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce gdzie zastali idącego drogą mężczyznę. Okazał się nim być zaginiony 67-latek z Ochab. Mężczyzna był zdezorientowany i zmarznięty, ale cały i zdrowy. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy przedmedycznej. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. Odnaleziony mężczyzna przewieziony został do szpitala.

Wsparcia miejscowym policjantom z Komisariatu Policji w Skoczowie udzielili mundurowi SPAP Katowice i przewodnik psa służbowego z KMP Bielsko Biała. W akcji brali również udział żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej pod dowództwem kpt. Pawła Wacha oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie w poszukiwania zaangażowanych było ponad 100 funkcjonariuszy.

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: