Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Majówkę czas zacząć. Wisła i Ustroń zapraszają

Wisła i Ustroń zapraszają do siebie. Kilka najbliższych dni to wiele imprez plenerowych. Będą ekstremalne deskorolki, prywatka w stylu PRL, kino plenerowe. Będą skoki o tyczce i siłownie się na rękę.
Praktycznie każdego dnia długiego weekendu coś się będzie działo w górskich miejscowościach. Wisła. Pierwszego maja na placu Hoffa w południe rozpocznie się symultana szachowa. Później nie zabraknie koncertów kapel góralskich, z programem wystąpią także kabarety. Dzień później, również w góralskim stylu, zaprezentują się grupy śpiewacze oraz kapela ludowa. Wieczorem w amfiteatrze wyświetlony będzie film. Kino plenerowe się sprawdza, ubiegłoroczny sezon to doskonale pokazał. I tym razem zachęcamy mieszkańców i turystów do przyjścia na projekcję
– mówi Katarzyna Czyź-Kaźmierczak z wydziału promocji Wisły.
Trzeci maja, święto narodowe Wisła rozpocznie uroczystością patriotyczną pod pomnikiem przy ulicy Konopnickiej. Od 14-16 zaplanowano gry i zabawy dla dzieci. Później coś ekstremalnego – pokazy mountainboardu – czyli ekstremalna jazda na deskorolce.
 
 
W zimie w Wiśle odbyły się biegi narciarskie w stylu retro. Teraz również retro – ale jazda na rowerze. Piątego maja cały dzień upłynie w mieście w dawnym stylu. Rowerowy retro rajd – każdy może w nim wziąć udział. Start o 15.30, trasa może nie jest daleka bo prowadzi z centrum do Czarnego – ale różnica wzniesień może być utrudnieniem. Warunkiem wzięcia udziału w rajdzie jest jednak posiadanie starego modelu roweru. „Wigry” również mogą być, ale liczymy, że pojawią się i starsze pojazdy – dodaje Kaźmierczak.
 
 
Akcja „Przewodnik Czeka” od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Codziennie z placu Hoffa wyrusza przewodnik. Najbliższe trasy to - 30 kwietnia godzina 9.30 - Przejście: spacer po Wiśle /śladami historii/. 1 maja – Trzy Kopce Wiślańskie – Ustroń Polana. 2 maja - Czantoria Soszów, Stożek. 3 maja – Trzy Kopce Wiślańskie. 4 maja – Stożek Istebna. 5 - maja Barania Góra. 6 maja – Kamienny, Bukowa.
 
Tymczasem Ustroń długi majowy weekend rozpoczyna tradycyjnie – skokami o tyczce. To już 26. edycja Mistrzostw Ustronia. Odbywają się co roku przy szkole podstawowej w Ustroniu Lipowcu. Zawody rozpoczynają się o godzinie 9.00. Wystartują zarówno dzieci jak i dorośli. - mówi Zdzisław Brachaczek z wydziału promocji Ustronia.
 
 
Jeśli nie na skoki, to warto zajrzeć na ustroński rynek, tutaj już przed południem rozpocznie się tradycyjny jarmark. Po południu czeska orkiestra dęta, pojawią się także rytmy muzyki hiszpańskiej i niemieckiej. O 18.00 występ Grzegorza Markockiego z zespołem The Beatlmen.
2 maja w Ustroniu minie pod szyldem V. Festiwalu Sztuki Ulicznej oraz trzecich już Otwartych Mistrzostw w Siłowaniu na Rękę.
Kolejny wolny dzień to trzeci maja, uroczystości patriotyczne przy pomniku za ratuszem w samo południe. Od 14.00 Todo Art. Trio, później głosy zespołu Pieśni i Tańca Śląsk – czyli zespół „Karlik”. Cały czas na rynku trwać będzie ustroński jarmark.
 
Jan Bacza
źródło: OX.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: