Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Na kije do Skoczowa

Cały Skoczów będzie maszerował z kijami? Dlaczego nie! Na wszystkich lubiących maszerować stylem nordic-walkinkg czeka tradycyjny już Skoczowski Marsz po Zdrowie, który odbędzie się już w najbliższy wtorek 1 maja.

Jak co roku marsz organizuje Stowarzyszenie „Wspólnota dla Skoczowa”.   –  Przed wyjściem na trasę uczestnicy marszu będą mogli wziąć udział w krótkim kursie prawidłowego chodzenia z kijami. Dodatkowo każdy uczestnik marszu ma możliwość bezpłatnych trzech pomiarów ciśnienia oraz pomiaru tkanki tłuszczowej. Uczestnicy otrzymają też bezpłatne broszury dowiedzą się o zaletach aktywności fizycznej, ponadto poznają szlaki spacerowe Gminy Skoczów – mówi Jan Szczypka, prezes Stowarzyszenia Wspólnota dla Skoczowa. 

Początek marszu o godz. 15.00, 1 maja. Zbiórkę zaplanowano na skoczowskim targowisku nieopodal pływalni Delfin. –  Następnie udajemy się w kierunku kładki na Wiśle tzw. ławy, potem w kierunku skoczowskiego skate parku. Czarnym chodnikiem dochodzimy nieopodal super marketu Lidl, a następnie poprzez osiedle G. Morcinka do kładki na Bładnicy – dodaje Jan Szczypka. Następnie uczestnicy marszu udadzą się do baru Vege hut. Tam zaplanowano  punkt odpoczynkowy.  –  Każdy uczestnik otrzyma napój i kanapkę. Z punktu odpoczynkowego idziemy ul. Cieszyńska do Rynku, a potem ul Fabryczną do przejścia pod droga DK81, następnie dochodzimy do targowiska gdzie będzie znajdować się META – zapewnia prezes. 

Po osiągnięciu mety przeprowadzone zostanie losowanie nagród, bo każdy uczestnik marszu otrzymuje kartę startową, która uprawni go do wzięcia udziału w losowaniu. Żeby wziąć udział w marszu trzeba mieć po prostu chęć do wspólnego maszerowania. Jak zaznaczają organizatorzy na marsz można się wybrać nawet bez kijów. Wpisowe kosztuje 5 złotych. 

Portal Śląska Cieszyńskiego objął marsz swoim patronatem prasowym.

Dorota Kochman

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: