Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Mają oko na kierowców

Od wczesnych godzin rannych na naszych drogach przebiega policyjna akcja pod kryptonimem ''Trzeźwość''.

Dzisiaj (poniedziałek 3.10.2011) od godziny 5.00 do 13.00 na terenie powiatu cieszyńskiego policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. 

- Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących – informuje asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Policyjne patrole kontrolują stan trzeźwości kierowców, jednocześnie w kilku miejscach powiatu cieszyńskiego. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu. 

Niestety po weekendowym szaleństwie wielu kierowców wsiada w poniedziałek za kierownicą samochodu. Warto jednak pamiętać - kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 lub do roku, dla osób poruszających się na rowerze. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy i holowaniem pojazdu na koszt właściciela. Najważniejszym jest jednak to, że kierowca na  "podwójnym gazie" zagraża nie tylko sobie, ale też innym uczestnikom ruchu drogowego, często narażając także swoich najbliższych.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: