Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Luksusowy apartamentowiec w Ustroniu

Miasto Ustroń pozyskało nowego inwestora, który na przełomie II i III kwartału 2019 roku, wybuduje pięciopoziomowy, luksusowy apartamentowiec w dzielnicy Jaszowiec. Będzie to nowoczesny kompleks składający się z 39 lokali o powierzchni od 23,46 do 83,33 metrów kwadratowych. Każdy apartament będzie posiadał balkon lub taras. W obiekcie powstanie również specjalna strefa Wellness & SPA. W planach jest budowa basenu.

Miasto Ustroń na brak turystów nie narzeka. Jak przyznaje włodarz Ireneusz Szarzec w ostatnich latach oprócz podstawowej funkcji uzdrowiskowej, bardzo mocno rozwinęła się funkcja turystyczna. Funkcja uzdrowiskowa realizowana jest głównie przez sanatoria, a finansowana głównie przez NFZ, natomiast funkcja turystyczna to zazwyczaj indywidualne pobyty i wypoczynek mieszkańców – przyznaje Burmistrz Miasta Ustroń Ireneusz Szarzec.

Baza noclegowa może się rozwijać dzięki prywatnym inwestorom. Atrakcyjna pod kątem inwestycji okazała się dzielnica Jaszowiec. To miejsce Ustronia przyciąga widokami, a co ważne znajduje się z dala od zgiełku miasta. Właśnie w tej dzielnicy ma powstać luksusowy, wakacyjny apartamentowiec. Dzielnica Jaszowiec już od samego początku uchodziła za dzielnicę wypoczynkową. Tutaj od zera powstała cała infrastruktura turystyczna, noclegowa, rozrywkowa, rekreacyjna i sportowa. Później przyszedł czas zastoju i nerwowych ruchów związanych z przekształceniem własności i zbywaniem obiektów, bądź nabywaniem przez nowych właścicieli. Myślę, że to mamy już za sobą. Teraz przed nami moment w którym nowi właściciele przystępują do działania – zwraca uwagę Szarzec.

Przedstawiciele Urzędu Miasta spotkali się z nowym inwestorem, który omówił plany biznesowe, zaś magistrat przedstawił ofertę turystyczną Ustronia. To bardzo duże wsparcie w działaniach promocyjnych miasta, chociażby poprzez wydarzenia, które są i będą tutaj organizowane. Wpływa to również na rozwój miasta, gdyż takie apartamentowce przyciągają nieco inny rodzaj turystów. Są to turyści bardziej świadomi i z zasobniejszym portfelem, dlatego działania miasta muszą być bardziej świadome i skierowane do tego typu turysty - zaznacza Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Miasta Ustroń.

Dzielnica ta ma swój urok. Chcemy, aby z jednej strony inwestorzy prywatni inwestowali w zaplecze noclegowe, hotelowe i mieszkalne, a z drugiej by rozwijać (miasto, prywatny inwestor) zaplecze sportowe. Myślę tutaj o wyciągach narciarskich i innych atrakcjach, które planujemy - realizując plan zagospodarowania przestrzennego, aby południowa część doliny, zbocza Orłowej, Małej i Dużej Palenicy mogły zostać wykorzystane pod zaplecze sportowe  – dodaje Szarzec.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

11
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-08 07:46:39
alouette: Jakieś to takie.... brzydkie.
2018-08-08 11:16:09
bronek91: A czy deweloperka co funkcjonalnego wybuduje i wybudowała? "Apartamentowiec" bo nowe, za 20 roków bydzie to zwykło rudera. A jak deweloperka buduje? Obiekt obok obiektu, na tyle blisko iż czasem można oglądać sąsiada jak przechadza się po mieszkaniu, powierzchnia często na równi jak w budownictwie z czasów Gierka, zatem moim zdaniem te apartamentowce to często tak naprawdę zwykłe bloki, ino technika budowlana i styl od komuny uległy zmianie. Jak chodzi o infrastrukturę i logistykę a także komunikacje. Niby zamykane osiedla a drogi wąskie, brak większej ilości miejsc parkingowych, budynki takie same nawet identyczne, brak zaprojektowanych miejsc z przeznaczeniem pod zieleń, brak zagospodarowanych terenów pod przedszkola, szkoły i inne budynki użyteczności publicznej. Oto deweloperka, budowniczowie III RP czy PRL bis... Pomijam już kwestie uzyskiwania tytułów prawnych do nieruchomości niejednokrotnie przy wsparciu samorządów, sołtysów itd. i przy pomocy wszelkich możliwych technik nacisku i manipulacji, jakie tylko wymyśliła psychologia.... III RP to bankstersko-deweloperska spekulacyjna burżuazja o kompradorskim charakterze. A dla swołoczy to piłka nożna i rzekoma walka pomiędzy PiS a PO... czyli populizm i koniunkturalizm - ten system należy legalnie obalić. A co najważniejsze spekulant deweloper kase zgarnie i se pójdzie a ludzi pozostawi z problemami....
2018-08-08 13:52:48
alouette: Też nie rozumiem tego szału na mieszkanie w szeregówkach - sąsiad za ścianą z prawej i z lewej, miniaturowy ogródek i materiały marnej jakości. Zwykłe blokowiska. Znajoma z deweloperki słyszy spłuczkę sąsiada i narzeka na cienkie ocieplenie, niezgodne z założeniami. W końcu budują po to, żeby jak najwięcej zarobić... Ale cóż, są ludzie, którzy wolą bloki i mają ku temu prawo. Szkoda tylko, że tak przepłacają.
2018-08-08 13:56:02
alouette: Bronek, a propos obalania. Pewnie masz rację z tym wszystkim, ale wierzysz, że po obaleniu przyjdą uczciwi ludzie i coś się zmieni, i że społeczeństwo nagle stanie się myślące i rozsądne?
2018-08-08 17:28:29
krzysztof.mm: przypuszczam, że to żadna przyjemność oglądać nowe mieszkania ze świadomością, że się w nich nigdy nie będzie mieszkać z prozaicznych finansowych przyczyn - ale żeby od razu publicznie z tego powodu się krzywić i na nie pluć?!...
2018-08-08 18:28:00
bronek91: alouette W tym wszystkim najbardziej śmieszny jest fakt, iż pod względem funkcjonalnym i urbanistycznym osiedla z czasów tej parszywej komuny a zwłaszcza z okresu Stalina są dużo bardziej funkcjonalne, lepiej rozplanowane i oczywiście, są szkoły, przedszkola, sklepy, budynki użyteczności publicznej a w III RP i za późnej komuny pobudowali nawet kościoły i zachowane zostały szerokie ulice, tereny zielone, drzewa jest cisza i spokój. Co ciekawe, budownictwo mieszkalne z czasów Stalina jest z cegły i zachowane zostały różnego rodzaju np. przewody kominowe, w razie czego, w przypadku kryzysu zawsze potencjalnie jest możliwość skorzystania z ogrzewania indywidualnego. Komuniści potworzyli nawet strefy przewiewu, które miały minimalizować zjawisko smogu.... Niestety, chciwi na zysk dewelopery zabudowali strefy przewiewu, wciskają się na użytki zielone i jedynie co robią, to przymnażają problemy....
2018-08-08 18:49:26
bronek91: alouette: //"Bronek, a propos obalania.""// Nigdy nie zmienia się społeczeństwa, tylko indywidualnych ludzi. Oczywiście, jest możliwe obalenie i to legalne obecnego systemu i duopolu POPiS. Czy z PiS czy z PO oni wszyscy są tymi samymi Kaczystami. Wszystko zależy od przyjętego paradygmatu. Obecnie za dominujący uznaje się liberalną demokrację. Niestety ten system nastawiony jest na zdobywanie środków materialnych za wszelką cenę i sam cel zdobycia stanowi o relatywnej moralności człowieka. Pieniądz i władza stała się celem człowieka i jego jedyną moralnością. In plus, zgodnie z tymi założeniami, społeczeństwo to zbiór jednostek, które nic nie łączy, chyba interesy ekonomiczne, natomiast cel państwa stanowi stanie na straży własności bez względu na źródło posiadania. Przez neoliberalne elyty państwo jest traktowane jako narzędzie do przymnażania dochodu i administrowania i z założenia ma być podporządkowane międzynarodowym organizacjom. Obecny system jest destrukcyjny dla narodu i dla Katolicyzmu, który z samego swego założenia jest wiarą i religią społeczną. Chrześcijanie już kiedyś nie raz obalili wrogi dla nich system i najwyższa pora na bis.... Powinniśmy wrócić do korzeni Europy i odzyskać świadomość kim naprawdę jako Europejczycy jesteśmy. Podstawą kultury europejskiej jest Biblia i nie musimy wierzyć, wystarczy iż treści tam zawarte będziemy uznawać za wspólny kod kulturowy.... Celem wynikłym z Biblii nie jest zysk ale aspekt funkcjonalny ukierunkowany dla dobra społecznego a nie poszczególnych bankstersko- deweloperskich jednostek. Chrześcijanin z założenia ma być istotą twórczą i działać a nie liczyć na mannę z nieba. Sama wiara do zbawienia nie wystarczy, potrzebna jest również wolna wola i działanie. Chrześcijanin nie liczy na innych tylko na Boga i siebie.... In primo, nowy system mają tworzyć w pierwszej kolejności ludzie przyzwoici... Natomiast najgorszą karą dla POPiS jest pozbawienie możliwości kradzieży. Tego boją się najbardziej.
2018-08-09 08:16:54
alouette: Politycy wychodzą ze społeczeństwa, a jeżeli jest ono teraz tak skażone, jak obecnie (jak najbardziej przyczyną jest odchodzenie od Chrześcijaństwa), ciężko, żeby uczciwe osoby przebiły się do polityki i utrzymały w tym parszywym środowisku. Druga sprawa, potrzebni by tam byli sami geniusze, żeby naprawić ekonomię, itp.
2018-08-09 09:47:30
krzysztof.mm: to społeczeństwo owszem, jest skażone - tysiącletnią nachalną obecnością kościoła na tej ziemi, w życiu prywatnym i publicznym - dziś zjawisko to przybrało formy monstrualne i skrajnie patologiczne, a politycy owszem, na równi z biskupami temu winni, biorą czynny udział w lichwiarskim biznesie z klerem
2018-08-09 12:36:51
bronek91: alouette: Racja, winą również jest system wyborczy i zawłaszczanie powstających środowisk przez PO i PiS w zależności od ukierunkowanego profilu światopoglądowego. PiS zagospodarowuje środowiska nakierowane patriotycznie i wyznaniowo natomiast PO skupia się na środowiskach proeuropejskich i lewicowych. Liderzy środowisk nie mają kasy na wypromowanie się a wpisanie na listę PO lub PiS świadczy o przejęciu wpływy i braku niezależności. Duopol POPiS jest szkodliwy dla państwa i narodu. Po drugie, w samorządach, szczególnie tych mniejszych, czyli na większym obszarze państwa, wyboru dokonuje się w oparciu o więzi rodzinne lub biznesowe.... Niestety, ale np. do gminy najczęściej nie dostają się ci co powinni i są kompetentni, ale przedstawiciele różnego rodzaju miejscowych lobby, których celem jest w pierwszej kolejności dbanie o interes swego środowiska. Niestety, ale PiS cementuje takie patologiczne lokalne układy, dopuszcza się swoistej korupcji wyborczej i niestety... Zarówno PO jak i PiS nie ma projektu na Polskę..... W pierwszej kolejności, nowe środowiska powinny podziękować za współpracę z PO i PiS i ich klonami w imię dobra Polski. Niestety, ale Polska ma wiele patologii, których politycy nie chcą dostrzegać.... Widocznie dobrze się im tarzać w tym bagnie.... W pierwszej kolejności w Polsce powinniśmy odbudować zdroworozsądkową lewicę opartą o paradygmat prawa natury. Niestety, ale to co się zwie obecnie lewicą i te wszystkie krytyki, to nic innego tylko lewactwo... tak dla lewicy, czerwona kartka dla lewactwa....
2018-08-09 13:26:13
bronek91: krzysztof.mm: zdaję sobie sprawę, iż twoi przyjaciele z Rzeszy czy tymczasowej RFN do dziś nie potrafią nam wybaczyć, iż oficjalnie chrześcijaństwo w Polsce zostało przyjęte z Czech a nie z Niemiec.... Niestety dla Ciebie, ale historia Kościoła na terenie obecnej Polski trwa dłużej niż 1000 lat i swymi początkami sięga okresu przed 966, w szczególności na terenie obecnej południowej Polski. Niestety co do struktury, liturgii itd. nic pewnego nie wiemy, są jedynie pozostałości archeologiczne i tajemnicze postacie Prochora i Prokulfa, biskupów ośrodka w Krakowie... Natomiast skąd do Polski oficjalnie przybyło chrześcijaństwo? Z tych oświeconych i racjonalnych Czech, które obecnie posiadają najbardziej zabobonne społeczeństwo w Europie. Ciekawe byłoby budowanie współpracy Polski z Czechami w oparciu o tradycję i fakt wspólnej introdukcji chrześcijaństwa na tym obszarze Europy. Kiedy rozum śpi, budzą się demony... Natomiast krzysztof.mm zawsze pozostaną alternatywne formy religijności? Może rodzimowierstwo, czyli rzekomy powrót do korzeni? W rzeczywistości środowisko do cna powiązane z panslawizmem i przeżarte wpływami Rosji, ośrodka rodzimowierstwa w Europie....
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: