Termomodernizacja SP2 w Chybiu

Trwają prace, związane z termomodernizacją SP2 w Chybiu, na którą gmina uzyskała ponad milion złotych dofinansowania. Zakończyły się już prace przygotowawcze cokołu oraz ścian elewacji, a także uporządkowano elementy kolidujące z nowymi rozwiązaniami.

Już 1 września 2018 roku, czyli wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, ma się zakończyć pierwszy etap prac, związanych z termomodernizacją. Uczniowie wrócą do szkoły, w której dach będzie zakonserwowany, a do końca września ma pojawić się również nowa instalacja odgromowa. Cała inwestycja ma się zakończyć w lipcu 2019 roku.
Aktualnie w szkole trwają prace nad wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż projektowej warstwy docieplenia elewacji budynku dydaktycznego. Prace nad dociepleniem stropów segmentu głównego i sali gimnastycznej są już na zaawansowanym etapie.
Prowadzone są również roboty instalacyjne, wymiany centralnego ogrzewania, z wymianą źródła ciepła. Po zakończeniu termomodernizacji ocieplona szkoła, ma zyskać ogrzewanie gazowe. Nowa kotłownia gazowa, zlokalizowana w innym miejscu, nich dotychczasowe źródło ciepła, w związku z koniecznością przygotowania placówki do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, ma być gotowa jeszcze w sierpniu.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją