Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Lekcja przyrody dla podstawówek z Goleszowa

Komisja Ochrony Przyrody działająca przy Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym ''Beskid Śląski'' w Cieszynie wspólnie z Urzędem Gminy w Goleszowie była współorganizatorem imprezy skierowanej do uczniów szkół podstawowych.

W miniony wtorek (4.10.2011) uczniowie szkół podstawowych z gminy Goleszów wzięli udział w przedsięwzięciu, które powstało z okazji Ogólnokrajowego Święta Drzewa. Imprezę poprowadził przewodniczący Komisji Ochrony Przyrody Jan Machała.

- Młodzież zdobyła w ten sposób sporo informacji. Niektóre z nich dotyczyły występującego drzewostanu, inne roślinności występującej na terenie użytku ekologicznego „Góry Tuł” - informuje Jan Machała – Następnie, zgodnie z tradycją przyszła pora na konkurs wiedzy przyrodniczo – krajoznawczej. W zmaganiach wzięli udział wcześniej wytypowani uczniowie z każdej ze szkół. Uczestnikom konkursu gratulowali oraz wręczyli materiały promocyjne z naszego regionu: przedstawiciel Urzędu Gminy w  Goleszowie i wiceprezes oddziału PTTK  Henryk  Więzik. 

Wyniki  konkursu  przyrodniczo – krajoznawczego:

1. Marta  Śliwka SP - Cisownica

2. Wojciech Śliwka -SP  Puńców

3. Weronika  Rybarska -SP Goleszowie

4. Wojciech  Kołodziej - SP Dzięgielów

Na zakończenie imprezy opiekunowie grup szkolnych odebrali z rąk organizatora pamiątkowe dyplomy. Jak to zwykle bywa na takich wyprawach nie obyło się bez ogniska i pieczenia kiełbasek. 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: