Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Laury Dębowego Liścia przyznane

W gminie Dębowiec przyznano Liście Dębu. To nagroda dla zasłużonych mieszkańców. Do kogo trafi tym razem podczas tradycyjnych dożynek?

Osoby i organizacje, które otrzymały w tym roku Laur Dębowego Liścia: 

Halina Polok - Aktywna mieszkanka Łączki, biorąca udział w życiu społecznym wsi.

Dawid Jałowiczor – Społecznik z Simoradza. Od 2021 roku pełni funkcję Naczelnika OSP w Simoradzu. Nie przechodzi obojętnie obok problemów, które trzeba rozwiązać.

Stanisław Butrak – „Złota rączka” i wsparcie dla KGW w Dębowcu. Mocno zaangażowany w działalność tego Koła Gospodyń Wiejskich. Aktywny członek OSP w Dębowcu.

Stanisław Głowacki - Długoletni społecznik, który chętnie pomaga mieszkańcom Gminy Dębowiec oraz bierze czynny udział w różnych charytatywnych inicjatywach i wydarzeniach. Związany przez wiele lat z modelarnią „Delfin” w Dębowcu.

Jolanta Sobańska - Jedna z założycieli Klubu LKS Korona Gumna w którym udziela się pełniąc funkcję członka Zarządu w Komisji Rewizyjnej. Członek Rady Sołeckiej w Gumnach.

Elżbieta Baszczyńska - Aktywność społeczną Pani Elżbieta rozpoczęła ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej, pełniąc funkcję skarbnika działała w KGW Gumna. Jest członkiem Rady Sołeckiej oraz druhną OSP w Gumnach.

Sylwester Kałuża – Od wielu lat związany z Ochotniczą Strażą Pożarną. Od 2021 roku prezes OSP Dębowiec. Społecznik, współorganizator wielu imprez i wydarzeń organizowanych na terenie Gminy Dębowiec. Inicjator różnych akcji związanych z promowaniem wiedzy na temat pożarnictwa i bezpieczeństwa. 

OSP w Iskrzyczynie -  OSP prowadzi działania ratownicze, bierze udział w alarmowaniu i ostrzeganiu mieszkańców o różnych zagrożeniach. Propaguje zasady i dobre praktyki w zakresie ochrony przeciwpożarowej.

KGW w Iskrzyczynie – Koło Gospodyń Wiejskich współpracuje m.in. z samorządem gminnym, OSP i Szkołą Podstawową, przedszkolem oraz ośrodkiem kultury i innymi organizacjami pozarządowymi w Gminie Dębowiec. Panie z Koła udzielają się i organizują, bądź współorganizują kursy i zajęcia dla mieszkańców Gminy.

Podczas tegorocznych Dożynek Gminnych (27 sierpnia br), odbędzie się uroczyste wręczenie Laurów.

Nagroda – Laur Dębowego liścia przyznawana jest za osiągnięcia i aktywność dla osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Dębowiec. Wyróżniono kilka kategorii w których można zyskać zasługi na to wyróżnienie - praca społeczna, kultura, edukacja, sport, przedsiębiorczość.

Celem przyznawania nagród jest uhonorowanie sportowców, działaczy społecznych, przedsiębiorców, wychowawców, nauczycieli, twórców kultury, instytucji, organizacji oraz grup nieformalnych, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju, promocji Gminy Dębowiec.

 

MD, KOD

źródło: ox.pl
dodał: md

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: