Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kupmy Dopplera dla cieszyńskiej stacji dializ

Fundacja Zdrowia Ślaska Cieszyńskiego ma nowy cel – chce zakupić USG Dopplera dla cieszyńskiej stacji dializ. Potrzeba 90 tys. zł.

Nowy rok, to nowe cele. Kolejny rok działalności Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego to kolejne wyzwanie o niebagatelnej wartości i znaczeniu - USG Dopplera dla cieszyńskiej Stacji Dializ. Koszt zakupu aparatu to 90 000,00 zł. - Dializy ratują życie wielu pacjentów, i tych którzy czekają na nową nerkę, i tych którzy - z wielu względów - tej nerki nie dostaną. Cieszyńska Stacja Dializ jest przygotowana do całodobowej opieki nad pacjentem. Sztuczne nerki są i pracują, ale coraz częściej pojawia się potrzeba dogłębnego zbadania problemu zdrowotnego – mówi Barbara Karnas-Greń członek Zarządu FZSC.

Sam Ordynator Oddziału Dializ zwrócił się z prośbą o zakup niezbędnego aparatu do wykonywania usg jamy brzusznej - pod kątem oceny chorych nerek, wraz z drugą głowicą do wykonywania badań naczyniowych metodą Dopplera, który pozwala na ocenę przetok tętniczo-żylnych do dializ.  Są to metody umożliwiające lepsze diagnozowanie oraz leczenia chorych z niewydolnością nerek.

– Do tej pory pomagaliście Państwo bardzo aktywnie w zakupach wielu sprzętów i aparatów dla chorych, za co z całego serca dziękujemy. Nowe wyzwanie jest trudne, bowiem koszt zakupu jest ogromny. Można pomóc nam w zbiórce w różny sposób, szczegóły www.fundacja.cieszyn.pl, zaznaczając: zakup usg dla Stacji Dializ. Prosimy pamiętać, że każda przekazana złotówka, to pomoc w utrzymaniu czyjegoś życia – dodaje zarząd Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego

Ultrasonografia jest jedną z nieinwazyjnych metod wykrywania zmian patologicznych w narządach bez potrzeby podawania środków cieniujących. Sposób ten pozwala na ocenę kształtu, wielkości i położenia narządu czy przestrzeni anatomicznej, a także po wierzchni i wnętrza tych narządów. Do obrazowania wykorzystuje fale ultradźwiękowe.

redka/mat.pras

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

13
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-11 12:05:01
inigo: A składka zdrowotna z każdej naszej pensji, każdej emerytury i renty nie wystarczy? Niech się pracownicy zrzucą a nie doją biednych, schorowanych pacjentów lub ich rodziny stawiając ich w sytuacji bez wyjścia: dojąc i szantażując ich bez skrupułów! Owsiaki się kolejne znalazły!
2020-02-11 19:51:04
krzysztofmn: stacja dializ to nie wszystko - najważniejsze lądowisko
2020-02-11 20:07:28
Anonim1990: Inigo- tak najłatwiej powiedzieć a jak potrzebował byś pomocy to pierwszy pobiegniesz i będziesz wymagał niezbędnego sprzętu... Radzę zapoznać się na czym polega finansowanie NFZ oraz jakie są jego zasady... Takie osoby jak Ty pierwsze pobiegną po pieniądze do fundacji jeśli będą potrzebować pomocy a teraz jaka ta instytucja jest zła radzę zapoznać się co dzięki fundacji zostało zakupione do szpitala oraz jakim osobą prywatnym ona pomogła...
2020-02-11 20:07:31
Anonim1990: Inigo- tak najłatwiej powiedzieć a jak potrzebował byś pomocy to pierwszy pobiegniesz i będziesz wymagał niezbędnego sprzętu... Radzę zapoznać się na czym polega finansowanie NFZ oraz jakie są jego zasady... Takie osoby jak Ty pierwsze pobiegną po pieniądze do fundacji jeśli będą potrzebować pomocy a teraz jaka ta instytucja jest zła radzę zapoznać się co dzięki fundacji zostało zakupione do szpitala oraz jakim osobą prywatnym ona pomogła...
2020-02-11 20:27:50
joooon: W budżecie mamy wolne 2 miliardy...
2020-02-11 21:07:37
inigo: Anonim, masz tam etat?
2020-02-11 22:30:37
doler: Ale to nie wina szpitala ze nie ma kasy. Pretensje trzeba miec do systemu. Ile kasy kosztuje Nfz...tam sie topia pieniądze. Budżet nfz to około 50 mld co roku...malo? Druga sprawa system jest daremny. Czy płacisz 600 zl na miesiac na nfz czy pracujesz na czarno czy jesteś menelem masz takie same prawa. Nierozumiem czemu z moich pieniędzy sponsoruje sie obibokow. Prosta zasada pracujesz mozesz sie leczyć. Wyjątek dla osób niepełnosprawnych i tyle. Masz 2 zdrowe rece pracuj. Malo jest osób pracujacych w budowlance w lasach na czarno...Co czlowiek ma z nfz placisz 600zl na miesiac a leczysz sie prywatnie. A jeśli brakuje 90 tys na usg to niech Owsiak sie dorzuci w koncu w powiecie zebral ponad 600 tys.
2020-02-11 22:33:54
donekT: Jak już dawniej informował tygodnik POLITYKA, problem polskiego systemu służby zdrowia nie stanowi wbrew pozorom niedobór środków, tylko ich nierównomierna dystrybucja, gdzie szeroko pojęte usługi z przeznaczeniem dla zwykłego zjadacza chleba są "dyskryminowane" na poczet tych skierowanych ku bardziej predestynowanym. Tak się składa, iż na sprzęt należy organizować zbiórki i bardzo dobrze, że w regionie działa taki podmiot jak Fundacja Zdrowia Ślaska Cieszyńskiego. Jak najbardziej należy wesprzeć tego rodzaju inicjatywy, tym bardziej że są APOLITYCZNE.
2020-02-12 05:11:49
krzysztofmn: b u r d e l po kilku latach rządów P i S Polacy będą musieli sprzątać przez dekady - wsadzenie do pierdla tych wszystkich bolszewickich łajdaków i złodziei, banasiów, karczewskich, kaczyńskich, dudów itede, to będzie jedyna w tej sytuacji [choć przyznać trzeba niewielka] satysfakcja
2020-02-12 07:32:19
rainman: W sensie, ze przez dekady lewactwo nic nie bedzie robic tylko wsadzac do pierdla. Jakos takie zapowiedzi mnie nie dziwia. Szczesliwie to wy jestescie aktualnie prewencyjnie trzymani za ryj. xD i tak trzymac!
2020-02-12 13:33:32
donekT: ... Komuś przeszkadza brak UPARTYJNIENIA zbiórki? Tak trzymać! Szkoda, iż pewne środowiska z tego rodzaju podobnych inicjatyw, na skalę ogólnokrajową, uczyniły pokaz preferencji politycznych, co pomimo szczytnie stawianych celów, czyni GROTESKĘ z podobnego rodzaju projektów i to pomimo zakupu sprzętu, zebrane tam środki zapewniają byt bliskim pewnego królika. Z racji braku upartyjnienia zbiórki organizowanej przez Fundację Zdrowia Ślaska Cieszyńskiego i moim zaufaniem do tego podmiotu, i ze względu na cele, dołożę się jeszcze więcej i innym proponuję to samo!
2020-02-12 13:47:42
tom lem: ... powiedział bym raczej - "DOŚC ŻEBRACTWA" a zwłaszcza " DOŚĆ ROZDAWNICTWA" i innych "+". Mam nadzieję, że wszyscy poprą te hasła, zwłaszcza gdy badanie Dopplera jest płatne 150zł (nie zajmuje 30 min z opisem). Może adept diagnostyki medycznej powinien, zainwestować w swój warsztat pracy, jak każdy prowadzący działalność na własny rachunek;-)
2020-02-12 13:51:07
tom lem: ...powiedziałbym" DOŚĆ CWANIACTW" następnej pokrzywdzonej kasty.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: