Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kup świecę - znajdź czas

''Podaruj dzieciom czas'' - pod takim hasłem wystartowała w Drogomyślu ekumeniczna akcja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Już od dwunastu lat wspólnie kościół Katolicki, Ewangelicko-Augsburski i Prawosławny włączają się w ogromne dzieło pomocy dzieciom.
W tym roku w całej Polsce będzie sprzedanych niemal 3 miliony świec. Staną na stołach większości polskich rodzin. Jeżeli popatrzymy na to dzieło w wymiarze ekumenicznym, to widać że jest to ogromna akcja. Świeca jest rozprowadzona w ilości setek tysięcy sztuk i zebrane fundusze stanowią ogromny budżet, który pozwala wspierać tych najmłodszych, najsłabszych. mówi ks. Marek Londzin, dyrektor Diakonii Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko-Augburskiego.
 
 
Uroczystości w Drogomyślu odbyły się w miejscowym kościele ewangelicko-augsburskim. Uczestniczyły w nich zarówno władze gminy jak i powiatu. Kazanie wygłosił ks. Marek Londzin. Nie zabrakło również ks. Ignacego Czadera, wicedyrektora Caritas diecezji Bielsko - Żywieckiej. W rozmowie z portalem ox.pl ks. Czader podkreślał: Czasy są takie jakie są i wszyscy narzekają na brak czasu. To się najbardziej odbija na dzieciach, które są najbardziej poszkodowane tym, że rodzice, nie z własnej winy, nie mogą poświęcić im czasu. W kościele katolickim ¾ zebranych funduszy pozostaje w parafii - wspierane są zespoły charytatywne. Część pieniędzy kierowana jest na pomoc dzieciom w Afryce.
 
 
Aby dziecięcy czas wypełniony był nie tylko grami komputerowymi Caritas tworzy sieć świetlic. To właśnie na dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach będzie przeznaczona część dochodu ze sprzedaży świec. Ale to nie jedyny cel. Z pieniędzy zebranych podczas akcji będą ufundowane pomoce edukacyjne i letni wypoczynek najmłodszych. Równolegle z Caritasem i Diakonią, akcję Wigilijnego Dzieła prowadzi także Eleos - Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: