Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Ktoś pomyślał o mamach

Od trzech lat w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie organizowane są rodzinne spotkania, podczas których uczestnicy mogą wymieniać się swoimi doświadczeniami oraz poznawać nowych ludzi. Inicjatorką akcji jest Agata Dąbek, która na pomysł zorganizowania wspólnych „pogadanek” wpadła po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego.

W zajęciach uczestniczą rodzice z małymi dziećmi, które nie ukończyły jeszcze czterech lat. Na spotkaniach najczęściej obecne są mamy, ale przychodzą również ze swoimi wnukami niezastąpione babcie.

- Inicjatywą jest stworzenie takiej grupy mam, która większość swojego czasu spędza z małym dzieckiem w domu, ale chce wyjść na zewnątrz i poznać rodziców, którzy borykają się z podobnymi problemami rodzicielskimi. My, jako Biblioteka pomagamy w doborze książki, proponujemy rodzicom ciekawe i rekomendowane lektury, a dzieci bawiąc się - uczestniczą w zajęciach mimowolnie i przyzwyczajając się do miejsca i otoczenia – wyjaśnia Agata Dąbek z Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Zajęcia odbywają się cyklicznie, każde z nich ma swój temat. Spotkanie, które odbyło się 16 czerwca w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie nosiło nazwę „Czy leci z nami pilot?” .

- Zbliżają się wakacje, więc temat jest jak najbardziej na czasie. Rozmowy dotyczą przede wszystkim sposobów podróżowania z małymi dziećmi, zastanawiamy się, jaki środek lokomocji wybrać, szukamy jego plusów i minusów. W trakcie wymieniamy swoje doświadczenia, opowiadamy o przygodach, podpowiadamy, czego się spodziewać podróżując z maluszkiem na przykład samolotem – dodaje pani Agata mama dwójki dzieci.


(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: