Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zagrali dla powodzian

W cieszyńskim Domu Narodowym można było wczoraj usłyszeć orkiestrę dętą i zespół jazzowy Instytutu Muzyki Uniwerstytetu Śląskiego. W programie, który zaprezentowała orkiestra znalazła się zarówno muzyka poważna, jak i najbardziej znane covery muzyki rozrywkowej. Nowoczesnych aranżacji popularnych przebojów Tiny Turner, Michaela Jacksona, Toto czy Kasi Kowalskiej można było posłuchać w wykonaniu zespołu jazzowego.

Dajemy od siebie, to co najlepsze

- Każdy pomaga w ramach swoich możliwości. Zarówno studenci, jak i wykładowcy postanowili włączyć się do działań, mających na celu zdobycie funduszy, które potem zostaną przekazane potrzebującym. Forma, jaką przybiera nasza pomoc, ma wymiar artystyczny. Dajemy od siebie to, co najlepsze - skomentował ideę koncertu Tomasz Spaliński, pomysłodawca i koordynator imprezy. - Pomysł, żeby zagrać koncert dla powodzian wydał nam się świetny. Cieszymy się, że możemy pomóc – mówiła po występie Dorota, wokalistka.

Koncert cieszył się sporym zainteresowaniem

Widownia dopisała. Miejsca w sali koncertowej były zapełnione. - Bardzo się cieszę, że przyszłam posłuchać tych młodych ludzi. Moim zdaniem, częściej powinni grać i pokazywać się publiczności. A fakt, że występowali w szczytnym celu, stawia ich w dobrym świetle – opowiadała zachwycona koncertem pani Ewa, emerytka.

Prace profesorów wystawione na aukcję

Po koncercie na sprzedaż wystawione zostały cenne prace Jagody Adamus, Eugeniusza Delekty, Małgorzaty Łuszczak, Elżbiety Kuraj, Krystyny Bąk, Katarzyny Pyki i wielu innych pracowników Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Można było również wrzucić pieniądze do specjalnej puszki. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych w majowej powodzi. 

(as)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: