Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kto wystąpi w Zakopanem?

Poznaliśmy dwunastu polskich skoczków, którzy w najbliższy weekend będą rywalizować na Wielkiej Krokwi w ramach Pucharu Świata. Wśród powołanych nie brakuje Piotra Żyły, a oprócz niego, w piątkowych kwalifikacjach zobaczymy jeszcze trzech zawodników Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego - Tomasza Pilcha, Aleksandra Zniszczoła oraz Pawła Wąska.

Stefan Horngacher oraz Maciej Maciusiak nie zaskoczyli fanów skoków narciarskich, powołując do Zakopanego swe najmocniejsze "6". Co ciekawe, dokładnie ci sami skoczkowie przedstawili się w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Wówczas awans uzyskali jedynie podopieczni austriackiego szkoleniowca.

Rywalizacja na Wielkiej Krokwi rozpocznie się w piątek, kwalifikacjami do konkursu indywidualnego, który zaplanowano na niedzielę. Z kolei w sobotę skoczkowie będą rywalizować drużynowo. Jaką "4" wystawi Stefan Horngacher? Wiele wskazuje na to, że Austriak postawi na ten sam skład, co w Wiśle, który okazał się zwycięski. Wówczas skakali Stoch, Żyła, Kubacki oraz Wolny.

Piątek, 18.01.2019

18:00 - kwalifikacje

Sobota, 19.01.2019

16:15 – konkurs drużynowy

Niedziela, 20.01.2019

16:00 – konkurs indywidualny

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: