Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kręgi Sztuki i Wakacyjne Kadry w Cieszynie

Wczoraj (07.07) rozpoczął się 7. Festiwal Kręgi Sztuki oraz 11. Przegląd Filmowy Wakacyjne Kadry. Organizatorzy przywitali publiczność z Cieszyna i okolic, a także gości z zagranicy jazzową nutą. Koncert inauguracyjny odbył się w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie.

Kręgi Sztuki i Wakacyjne Kadry wystartowały. Miłośnicy dobrego kina i sztuki w najbliższy weekend z pewnością znajdą coś dla siebie w Cieszynie. Organizatorzy z pewnością nie pozwolą nam się nudzić. Oprócz filmowych propozycji takich jak np. „Moje córki krowy”, „Zjawa”, „Planeta singli”, czy „Wilk z Wall Street” zaplanowano także warsztaty filmu animowanego dla dzieci, które poprowadzi Aniela Lubieniecka oraz warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży z Adamem Michniewiczem.

Festiwal to jednak również dobra muzyka. Wczoraj (07.07) w Teatrze im. A. Mickiewicza odbył się koncert inauguracyjny. Przed publicznością wystąpił legendarny skład jazzowego Free Cooperation. Jest to zespół, który powstał w 1985 roku, jako elitarny konglomerat muzyków grup definiujących polską awangardę jazzową lat osiemdziesiątych. Grupa zawiesiła swoją działalność ale po latach doczekała się reaktywacji w 2014 roku. Zespół ma duże szanse znów zaistnieć na scenie muzycznej, bo uważany jest za jeden z najważniejszych zespołów jazzu europejskiego.

 Zanim jednak muzycy wystąpili przed publicznością miało miejsce oficjalne otwarcie Festiwalu. Przybyłych gości przywitał m.in. Dyrektor Festiwalu Wojciech Majewski. O oficjalne otwarcie został poproszony przedstawiciel Urzędu Miasta Cieszyna Sekretarz Stanisław Kawecki. Witam gości spoza Cieszyna i z Cieszyna z dwóch stron Olzy. Mam dziś tę przyjemność otworzyć Festiwal. (…) Można powiedzieć, że nasz Festiwal dotyka kinematografii i sztuki niemalże z całego świata. Mamy kinematografię afrykańską, duńską, polską itd. Mam również nadzieję, że wszyscy po tym Festiwalu stwierdzimy, że „made in China” może oznaczać również coś dobrego. (...) Dziękuję wszystkim tym  którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wydarzenia – mówił Kawecki. Festiwal potrwa do niedzieli (10.07).

 

MSZ


źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2016-07-08 14:32:10
Zdzicho739: Świetny Festiwal tylko niszczony przez Miasto. Wyobraźcie sobie, że na wjeździe do Cieszyna od strony czeskiej (koło Celmy) wisi zaproszenie na Festiwal z...ubiegłego roku! Kto za to odpowiada personalnie? Burmistrz? Doradca d/s Promocji? Kierownik Biura Promocji? SKANDAL!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: